Blog Fairtrade

Ekologia w modzie

Ekologia jest trendy

Wprawdzie kolor zielony nie dominuje w tym sezonie, jednak moda na eko jest zawsze trendy. Eko moda, czy jak kto woli moda ekologiczna to nurt, który zdobywa coraz więcej zwolenników. Koniec z syntetycznymi tkaninami i sztucznymi barwnikami.

Trujące ubrania

Większość firm produkuje swoje ubrania w Azji, Afryce, czy Ameryce Łacińskiej, gdzie pracownicy za kilka dolarów miesięcznie, często w warunkach niewolniczych wytwarzają ubrania dla konsumentów z Zachodu. Aby obniżyć koszty produkcji często stosuje się tekstylia zawierające trujące substancje chemiczne, wywołujące zaburzenia hormonalne lub nawet raka.

Fair Trade, czyli sprawiedliwy handel, to ruch konsumencki propagujący zasady równego traktowania producentów i pracowników. Produkty opatrzone tym logo są ekologiczne i wysokiej jakości. Może więc warto wybrać ubrania ze znaczkiem „Faitrade”?

Ubierz się w eko

Ubrania ekologiczne to takie, które produkowane są z organicznych i przyjaznych dla środowiska materiałów i substancji, przy poszanowaniu zasad Fair Trade. Ubrania powstają więc z lnu, bawełny, czy bambusa. Naprawdę warto zainwestować w ekologiczną modę.