Elektrośmieciarka

Projekt ELEKTROŚMIECIARKA

Wrocław kolejnym miastem z ELEKTROŚMIECIARKĄ!

Udało nam się ustalić, że ulicami Wrocławia jeździ mobilna elektrośmieciarka, która odbiera bezpłatnie elektrosprzęt taki jak pralki, telewizory, kuchenki, lampy, komputery i tak dalej!

Działanie elektrośmieciarki jest efektem długiej dyskusji, która głośnym echem odbiła się między innymi w czasie Akcji Dni Elektrorecyklingu. Projekt Elektrośmieciarka będzie działał dla Wrocławian bezpłatnie i w miarę możliwości (w zależności od ilości zgłoszeń) na bieżąco.

Co zrobić aby skorzystać z usług elektrośmieciarki?

Wystarczy zadzwonić pod dedykowany numer 12 292 66 66 i zgłosić chęć oddania elektrosprzętu. Osoba z obsługi Elektrośmieciarki przyjmie zgłoszenie i wyznaczy umówiony termin odbioru elektrośmieci. Można też wejść na stronę www.elektrosmieciarka.pl, wypełnić formularz i czekać na kontakt ze strony obsługi projektu.

Jakie elektrosprzęty odbierze Elektrośmieciarka?

Można oddawać sprzęty wielkogabarytowe o wadze minimum 15 kg lub kilka sprzętów o łącznej wadze minimum 15 kilogramów.

UWAGA! Elektrośmieciarka odbierze elektrośmieci nieodpłatnie, a kierowca elektrośmieciarki samodzielnie zniesie sprzęt jeśli nie będzie windy. W zamian za elektrośmieci przewidziany jest drobny ekologiczny upominekJ Wszystkie elektrośmieci odbierane od Wrocławian będą przekazywane do zakładu przetwarzania w Bolęcinie, gdzie będzie można urządzenia te ponownie wykorzystać.

Z „usług” elektrośmieciarki mogą też skorzystać mieszkańcy innych miast: Krakowa, Katowic, Chorzowa . Podoba nam się ta inicjatywa! Czekamy, aż pojawi się w kolejnych polskich miastach :)