Uwaga na niedopałki!

Znaleziono pozytywną stronę niedopałków po papierosach!:) I jest ona ekologiczna!

Papierosy towarzyszą ludziom od dawien dawna  i najprawdopodobniej nie przestaną istnieć. Jest rzeczą oczywistą, że szkodzą zarówno zdrowiu jak i środowisku, jednak sporemu gronu mieszkańców Ziemi wcale to nie przeszkadza.

Skoro już papierosy istnieją, i muszą istnieć, zaczęto prowadzić badania nad tym jak wykorzystać np. niedopałki, które są zmorą miejskiego krajobrazu, gdyż wszędzie ich pełno. Okazało się, że koreańska grupa badaczy znalazła pozytywną stronę niedopałków! W wyniku przeprowadzonych przez naukowców badań, odkryto, że filtry z papierosów mogą zostać ponownie użyte do przechowywania energii w superkondensatorach. Superkondensatory to specjalnego rodzaju „baterie”, które mają bardzo dużą pojemność elektryczną  i krótko się ładują.

Do budowy superkondensatorów używa się głównie węgla. W procesie pirolizy, z włókien celulozowych z filtrów papierosowych można uzyskać dobrej jakości porowaty węgiel aktywny, który jest najlepszym materiałem magazynującym energię w superkondensatorach – według badaczy, jest jeszcze lepszy niż zwykły węgiel.

Jaki wniosek? Skoro już musimy żyć w świecie pełnym papierosów, a tym samym niedopałków, zróbmy z nich jakiś pożytek :-)

2 replies
 1. Adrianna_63582
  Adrianna_63582 says:

  No proszę okazało się że jest jednak jakiś pożytek z palaczy.
  W końcu ktoś pomyślał, że jeśli nie da się zmienić całego świata, to trzeba zmienić detale, które pomogą nam lepiej żyć.
  Czyli nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :)

 2. DANIEL_71383
  DANIEL_71383 says:

  Genialny pomysł. Codziennie w każdym mieście, miasteczku i wsi „produkowana” jest tak ilość petów, że materiału na pewno nie braknie.
  To może być wielki krok w dziedzinie magazynowania energii.

Komentowanie wyłączone.