Żarówki LEDowe

Nowa ERA żarówek – LEDowa rewolucja!

Powoli zwykłe tradycyjne żarówki odchodzą do przysłowiowego „lamusa”. Coraz częściej – świadomie, lub też zmuszeni brakiem wyboru w sklepie – wybieramy diody emitujące światło ledowe. LED to dioda elektroluminescencyjna, która należy do grupy półprzewodnikowych przyrządów optoelektronicznych. Emituje ona zarówno promieniowanie w zakresie światła widzialnego i podczerwieni.

LEDy zaliczane są do czwartej już generacji oświetlenia: począwszy od ognia, poprzez lampy żarowe i wyładowcze doszliśmy do żarówek. Żarówki LEDowe łączą w sobie ekologię i ekonomię.  Zużywają ponad 10 razy mniej energii niż zwykłe żarówki, a na dodatek mają 50 razy większą wytrzymałość! To bezpieczne, ekologiczne źródło światła idealne do domu, firmy, zakładów, szkół, obiektów użyteczności publicznej.

 

Zachęcamy do zapoznania z krótkim podsumowaniem, dzięki któremu przekonacie się, że warto zainwestować i zmienić oświetlenie na LEDowe:

 • Żarówki LEDowe mogą świecić nawet 50000 godzin, podczas gdy zwykłe żarówki świecą około 2000 godzin.
 • LEDy nie zawierają ani grama rtęci!
 • LEDy nie nagrzewają się jak tradycyjne żarówki, więc nie ma ryzyka oparzenia
 • LEDy nie przyciągają owadów, ponieważ nie emitują światła uv
 • LEDy mogą dawać lepsze światło, np. w postaci skupionej wiązki światła
 • LEDy emitują dużo więcej światła niż zwykłe żarówki i inne źródła światła

Już niedługo LEDy prawdopodobnie zupełnie zastąpią tradycyjne żarówki. Miejmy nadzieję, że z korzyścią dla środowiska :)

1 Odpowiedzi
 1. Dorota_61176
  Dorota_61176 says:

  No ciekawie.. wszystko idzie do przodu – i dobrze! Musimy zacząć oszczędzać środowisko, które już wystarczająco cierpi przez ludzką głupotę. Pozdrawiam!

Komentowanie wyłączone.