Reduce-Reuse-Grow

Biodegradowalne kubeczki z nasionami

Kolejny niesamowity pomysł, który być może już wkrótce zostanie wprowadzony do seryjnej produkcji. Mowa o biodegradowalnych kubeczkach, w których ukryte są nasionka roślin. Kubeczki takie są w 100% biodegradowalne, co oznacza, że nawet bezmyślnie porzucone rozłożą się i nie zaszkodzą środowisku.

Co ciekawe, w warstwach kubeczka schowano nasiona roślin, dzięki czemu zużyty kubek, który zostanie wyrzucony, w kontakcie z wodą i odpowiednimi warunkami (słońce, woda, temperatura), zamieni się w kiełkującą roślinkę.  Kubek można też od razu „zasadzić” w ziemię na działce czy przy ogródku. Producenci kubków – Reduce. Reuse. Grow. Na razie skupiają się na Stanach zjednoczonych, jednak jeśli pomysł się przyjmie, prawdopodobnie szybko przywędruje do Europy. I bardzo dobrze – nas by to rozwiązanie niezwykle ucieszyło!

Więcej informacji: https://www.kickstarter.com/projects/reducereusegrow/the-worlds-first-plantable-coffee-cup

4 replies
  1. Anna_62260
    Anna_62260 says:

    Naprawdę świetny pomysł! Chyba każdemu z nas zdarzyło się choć raz przez nieuwagę lub z lenistwa wyrzucić zużyty kubek na ziemię. W ten sposób nie tylko nie zaszkodzimy środowisku, ale i możemy przyczynić się do powstania nowych roślin :-)

  2. Monika01
    Monika01 says:

    Świetny pomysł! :) Nie trzeba będzie się martwić, że porzucając taki kubeczek np. w lesie, zatrujemy środowisko.

Komentowanie wyłączone.