Ekologiczna edukacja

Edukacja ekologiczna – coraz bardziej potrzebna!

Kształtowanie postaw

Media, oprócz rodziny oraz szkoły odgrywają coraz większą rolę w kształtowaniu postaw proekologicznych oraz świadomości ekologicznej. Od dawna wiadomo, że ochrona przyrody leży w naszym wspólnym interesie, dlatego też powstaje coraz więcej programów telewizyjnych, wzmianek w internecie oraz gazet o tematyce środowiskowej.

Ekologia dla najmłodszych

Ważne jest, aby świadomość ekologiczną kształtować już od małego. Nic tak nie trafia do najmłodszych jak przekaz medialny. Programy dla dzieci, gry edukacyjne, czy pokazy multimedialne pokazują, w jaki sposób dbać o środowisko i zdecydowane szybciej zapadają w pamięć najmłodszym niż nudne pogadanki.

Rola mediów

Media szybko i na bieżąco informują nas o zagrożeniach spowodowanych m.in. globalnym ociepleniem oraz jego skutkach. Dzięki mediom jesteśmy też na bieżąco w sferze nowinek ekologicznych, wynalazków oraz innych wydarzeń na świecie związanych ze środowiskiem. Dbajmy więc o środowisko wszelkimi możliwymi sposobami.

6 replies
 1. Jerzy
  Jerzy says:

  Na pierwszy rzut oka widać, iż dokładnie orientujesz się na tych sprawach. Mam nadzieję, że będzie mnóstwo takich wpisów.

 2. kamnol91
  kamnol91 says:

  Zgadzam się w 100% z tym artykułem, trzeba od dziecka wpajać ludziom że ekologia jest ważna i trzeba o naturę dbać. Media powinny jeszcze bardziej i częściej edukować Polaków.

 3. Tatiana
  Tatiana says:

  Też jestem za tym, aby uczyć dzieci od małego o ekologii,ponieważ małe dziecko dużo więcej przyswaja i chętniej się uczy ;)

 4. Klaudia 66542
  Klaudia 66542 says:

  Najważniejsze to wyrobić w człowieku pewne zdrowe, dla niego i środowiska, nawyki, bo niestety, lenistwo i ignorancja przeważa nad świadomością swoich czynów.

Komentowanie wyłączone.