http://www.sustainabledanceclub.com/

Ekologiczny clubbing

Okazuje się, że clubbing też może być ekologiczny! W jaki sposób? Wszystko za sprawą ekologicznej podłogi zasilanej…tańcem. Holenderska firma Suistanable Dance Club  wpadła na genialny i bardzo pro-ekologiczny pomysł – postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i otworzyli ekologiczny klub. Napoje w tym klubie podawane były wyłącznie w biodegradowalnych kubeczkach, natomiast woda w toaletach spłukiwana była deszczówką!

Mało tego, parkiety taneczne były zbudowane w taki sposób, że tańczący na posadzce ludzie, skacząc na nią wytwarzali energię elektryczną. Dancefloor uginał się pod naporem tańczących ludzi, co z kolei przekładało się na wytwarzanie energii elektrycznej, dzięki której klub świecił się i grała muzyka.  Pierwszy taki klub powstał w Rotterdamie, jednak w krótkim czasie został zamknięty z powodu zbyt drogiej lokalizacji, która doprowadziła do bankructwa.

Firma Suistanable Dance Club nadal jednak montuje takie ekologiczne podłogi w różnych miejscach na całym świecie przy okazji licznych projektów sportowych czy kolejnych klubów muzycznych. Pomysł trzeba przyznać genialny – oby zaczął cieszyć się coraz większą popularnością! Będzie ekologicznie i ciekawie!

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.sustainabledanceclub.com/.

2 replies
  1. Klaudia 66542
    Klaudia 66542 says:

    Gdyby w moim mieście istniał taki klub, zasiliłabym całe osiedle prądem w ciągu jednej nocy ;)

Komentowanie wyłączone.