Zdrowa jazda na rowerze

Jazda na rowerze – jak najbardziej EKO!

Rower to znakomita alternatywa dla samochodów, autobusów, tramwajów. Jest wygodny, praktyczny, tani w eksploatacji (a nawet sam zakup sprzętu nie musi być drogi), a nauka jazdy na rowerze nie powinna sprawiać większych kłopotów. To łączenie przyjemnego z pożytecznym.  Użytkowanie roweru wiąże się niemal wyłącznie z zaletami.

Jakie są zalety jeżdżenia na rowerze? To chyba wie każdy z Nas, ale na wszelki wypadek – przypomnijmy. Po pierwsze jesteś panem/panią swojego czasu – bierzesz rower i jedziesz. Po drugie – nie musisz go tankować i szukać stacji paliw po drodze, wystarczy, że masz sprawną maszynę (nawet jeśli się popsuje można śmiało wrócić z nią na pieszo lub z pomocą komunikacji miejskiej) i odpowiednio o nią dbasz. Ponadto poprawiasz stale kondycję fizyczną, co przekłada się na twoją sprawność. Rower spełnia również funkcje transportową – nie musisz dźwigać zakupów ze sklepu czy owoców z działki ani nawet książek do szkoły – wszystko możesz zawieźć w koszu przyczepionym do roweru. Co więcej, rower zmieści się tam, gdzie auto niekoniecznie. Możesz więc wybrać się w niemal dowolne miejsce i masz pewność, że dotrzesz tam rowerem.

Rower to najbardziej ekologiczny – po ludzkich nogach – środek transportu. Nie emituje żadnych szkodliwych substancji i nie zatruwa środowiska.

Jak rower wpływa na nasze zdrowie?

Przede wszystkim poprawia wydajność układu oddechowego i krążeniowego – oczywiście wszystko z umiarem i zachowaniem zdrowego rozsądku. Kondycję wyrabia się długo i regularnie – osoby, które nigdy nie jeździły na rowerze, nie powinny się od razu forsować.  Jazda rowerem pobudza organizm do produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia – można zatem powiedzieć, że dzięki wysiłkowi wynikającemu z jazdy na rowerze jesteśmy szczęśliwsi! Rower poprawia także naszą sylwetkę – długotrwały i regularny trening pod postacią jazdy na rowerze pomorze zgubić zbędne kilogramy i wymodelować sylwetkę.

Czy rower jest ekologiczny? JAK NAJBARDZIEJ! Zatem kiedy tylko możesz – zamień auto na rower!

4 replies
 1. Karolina_55936
  Karolina_55936 says:

  Rzeczywiście, jazdę rowerem trzeba promować, choć z drugiej strony ten sport broni się sam :)

 2. Magdalena73073
  Magdalena73073 says:

  Uwielbiam jazdę na rowerze a teraz właśnie zaczyna się sezon, już nie mogę się doczekać! Do doskonała forma sportu i rekreacji, a jeszcze jak jedzie się jakąś malowniczą trasą, bajka. :) Jeśli mam gdzieś blisko i trochę wolnego czasu, a w dodatku jest ładna pogoda, to zawsze wybieram rower zamiast samochodu.

 3. Dorota_61176
  Dorota_61176 says:

  Do zalet dodałabym jeszcze fakt, że w wielu miejscowościach funkcjonują rowery miejskie. To dopiero wygoda. Nie muszę ciągać swojego roweru za każdym razem na 3 piętro. Biorę ze stacji i odstawiam na kolejnej! 100% Eko ;)

Komentowanie wyłączone.