horse2-bg

Pellet nie tylko do pieca, ale i dla konia!

Pellet to nowoczesna forma biomasy, która jak się okazuje może być stosowana nie tylko do ogrzewania, ale także jako ekologiczna wyściółka dla konia!

Wszystkim koniarzom polecamy specjalistyczny pellet, który doskonale sprawdzi się jako wyściółka w boksie. Pellet wykonany jest z drewna iglastego i nie zawiera żadnych chemicznych dodatków. Dzięki temu produkt jest w pełni ekologiczny i bezpieczny zarówno dla zwierzęcia, jak i jego opiekuna.

Kształt i struktura granulek pelletu Lava sprawiają, że jest on niezwykle chłonny. Poprzez jego zastosowanie jesteśmy w stanie wyeliminować nieprzyjemny zapach amoniaku, uzyskując w zamian klimatyczny aromat iglastego lasu. Staranny proces produkcji pelletu Lava sprawia, że jest on wolny od pleśni i wszelkich szkodliwych drobnoustrojów. Dzięki temu pozbędziemy się ryzyka wystąpienia alergii i chorób skórnych u koni. Pellet jest też niezjadliwy i pomaga w kontrolowaniu końskiego menu.

Pellet dobrej jakości jest bardzo wydajny – 1 opakowanie (15 kg) pochłania 63 litry moczu. Ponadto zużyte granulki zmieniają kolor na ciemniejszy, przez co dają się łatwo oddzielić od czystej wyściółki i umożliwiają oszczędność nawet do 80%. Pellet zwiększa komfort dla konia i jego właściciela. Utrzymanie higieny w boksie zwierzęcia jeszcze nigdy nie było tak proste.

Wyściółka z pelletu to najlepszy wybór dla wszystkich koniarzy, którzy troszczę się o swojego pupila i jednocześnie nie jest im obojętny los środowiska. W 100% ekologiczny pellet jest bezpieczny dla otoczenia, poprawia jakość życia konia i ułatwia dbanie o czystość boksu opiekunowi. Inwestycja w pellet zwraca się błyskawicznie, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Polecamy go  miłośnikom koni i entuzjastom ochrony środowiska.

4 replies
  1. Klaudia 66542
    Klaudia 66542 says:

    Wielofunkcyjne zastosowanie naturalnych materiałów – o to właśnie chodzi w ekologii, aby jak najmniej zanieczyszczać własną działalnością środowisko :) O Pellecie słyszałam już wiele pozytywnych rzeczy.

  2. kamnol91
    kamnol91 says:

    Ciekawa informacja, nie wiedziałem. Muszę skorzystać i wypróbować w stajni mojego konia.

Komentowanie wyłączone.