Ekologiczny szafing

EKO-Szafing

Eko-szafing to inicjatywa, która zjednuje sobie coraz większe grono zwolenników. Na czym polega eko-szafing? To wydarzenie organizowane cyklicznie w dużej hali – najczęściej sale gimnastyczne w szkołach lub świetlicach miejskich – w miejscu gdzie jest duża powierzchnia i zmieści się wiele osób, a także jest swobodny dostęp do stołów i stolików. Organizatorem szafingu może zostać tak naprawdę każdy – wystarczy zdolność organizatorska i samodyscyplina – jest przy tym trochę załatwiania.

Szafing to wydarzenie, na którym spotykają się osoby zainteresowane wymianą – głównie ubrań, choć coraz częściej zdarzają się baby-szafingi, czyli wydarzenia, na których ludzie wymieniają się ubrankami, ale i zabawkami i gadżetami dla dzieci.

Zasady są proste – wystawiasz swoje ubrania i wymieniasz się z innymi osobami – ciuch za ciuchJ

Jest to inicjatywa bardzo pożyteczna – po pierwsze często możemy cieszyć się różnymi ubraniami, po drugie nie płacimy za nowe ubrania, bo pozyskujemy je w miejsce starych i w zamian za stare. Jest to szczególnie pożyteczne dla rodziców dzieci – dzieci rosną i zmieniają swoje rozmiary  w bardzo szybkim tempie – nie każdego rodzica stać na to, by kilka razy w miesiącu kupował dziecku nowe ubrania. Poza tym – miejsce na za małe ubranka też się kiedyś skończyJ A tak…działamy ekologicznie i ekonomicznie. Popieramy zdecydowanie taką inicjatywę – oby więcej, częściej i może też w innej formie? Nie tylko w kwestii odzieży itd.?

14 replies
 1. Ariel94
  Ariel94 says:

  Pomocne w tym eko-szafingu stały się portale społecznościowe, zamiast organizować spotkania, targać ze sobą rzeczy, wystawiamy je np. na Facebooku i tam dokonujemy wymian.

 2. Paweł
  Paweł says:

  Z żoną kiedyś wybraliśmy się w naszym mieście na Eko-szafing. Akurat wyczytaliśmy na portalu internetowym o takiej inicjatywie. Niestety w naszym mieście jeszcze jest niska świadomość takich akcji. Była znikoma liczba ludzi.

 3. Karolina
  Karolina says:

  Super pomysł na pozbycie się niechcianych ubrań. W USA jest to bardzo popularne, ale w Polsce co raz szybciej rozwija się taka inicjatywa.

 4. Ewelina
  Ewelina says:

  rewelacyjny pomysł! sama z chęcią wybrałabym się na takie coś. powinno być organizowane w jak największej ilości miast, bo z pewnością znajdzie masę zwolenniczek.

 5. marta94
  marta94 says:

  Myślę, że to genialny pomysł i powinno być nie tylko w dużych miastach organizowane, ale w małych miasteczkach też jak najbardziej! :)

 6. Tatiana
  Tatiana says:

  Bardzo dobre rozwiązanie! Zwłaszcza dla osób, które nie potrafią długo chodzić w tym samym ;) Chętnie bym się przeszła,bo dużo mi zalega w szafie :p

 7. pistacja
  pistacja says:

  Bardzo dobry pomysł! Sama brałam udział w kilku takich eventach i muszę przyznać, że za każdym razem wychodziłam bardzo zadowolona. Z jednej strony pozbywałam się starych ubrań, które mi się już znudziły, a z drugiej strony dostawałam fajne łaszki, które odmieniły moją szafę :)

 8. Dorota
  Dorota says:

  Nigdy o tym nie słyszałam. To świetny pomysł. Szkoda, że w moim mieście tego nie ma. Może uda mi się to kiedyś zorganizować :)

 9. Adrianna
  Adrianna says:

  Fajnie, gdyby takie coś odbyło się w moim mieście. Mam wiele nieużywanych ubrań, które tylko zalegają w szafie, a komuś na pewno wpadłyby w oko. Możnaby poświęcić jeden dzień i dokonać wielu wymian zamiast ślęczeć przed kompem i męczyć się z wystawianiem na różnych portalach.

 10. Klaudyna
  Klaudyna says:

  Sposób wygodniejszy, niż wystawianie ciuchów na wymianę w Internecie. Ale ciucholandom może się to nie spodobać, bo stracą zyski ;)

 11. Karolina
  Karolina says:

  Eko-szafing – bardzo ciekawa nazwa, wpada w ucho i szybko się ją zapamiętuje. Uważam, że to świetny pomysł :D

Komentowanie wyłączone.