Międzynarodowy Dzień Ziemi 2015

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień ziemi, często nazywany też Światowym Dniem Ziemi lub Międzynarodowym Dniem Ziemi to coroczna akcja prowadzona w celu promocji ekologicznych postaw społecznych. Organizatorzy akcji – globalnych i lokalnych, mają jeden wspólny cel – uświadomić obywatelom i politykom jak istotna dla nas powinna być troska o środowisko naturalne Ziemi.

Dzień Ziemi to wiele lokalnych akcji – sprawdzajcie co ciekawego z tej okazji dzieje się w waszych miastach!:) Przystanek EKO również świętuje – w końcu cała nasza działalność i jej  sens oparty jest o te same idee co Dzień Ziemi! Zróbcie dziś coś dobrego dla Ziemi… a potem powtarzajcie tę postawę codziennie :-)

4 replies
  1. Łukasz_52363
    Łukasz_52363 says:

    Dzieci ze szkół z roku na rok sprzątają śmieci. Akcja fajna, ale co to daje? To tylko symboliczne, bo mija 2,3 tygodnie i wysprzątane miejsca znowu są zasyfione jak wcześniej.. Ale dobrze, że jest taki dzień w roku.. Zawsze to jakiś krok ku temu, by było lepiej…

  2. Dorota_61176
    Dorota_61176 says:

    To bardzo ważny dzień do reflekcji nad tym, że każdy region w Polce jak i w innych krajach świata powinien mieć zielone płuca. Tylko dzięki temu nasza planeta może przetrwać!

Komentowanie wyłączone.