Zdjęcie z archiwum szkoły

Ekologiczne toalety które zastąpią Toitoie!

Dwóch uczniów jednego z opolskich techników – Roman Czelik i Tomasz Sacała – zaprojektowało i opatentowało nowoczesne ekologiczne toalety (jedna przenośna toaleta może mieć nawet 4 wejścia dla 4 osób). Wraz z pomocą nauczyciela opatentowali oni przenośną toaletę, która zasilana jest baterią słoneczną!

Głównymi cechami przenośnej toalety, ze względu na które pomysł został tak dobrze przyjęty, są jej większa przepustowość i bardzo nowoczesny design oraz co najważniejsze – pełne zasilanie panelami słonecznymi z baterią fotowoltaiczną.

Pomysł okazał się sporym sukcesem – młodzi uczniowie już w 2016 roku będą mogli cieszyć się swoimi kabinami na Światowych Dniach Młodzieży, gdzie kabiny zostaną masowo przetestowane po raz pierwszy!

Mamy nadzieję, że patent spotka się z zainteresowaniem producentów na całym świecie i nasz polski pro-ekologiczny produkt znajdzie odbiorców nie tylko w naszym kraju.

11 replies
 1. Paweł
  Paweł says:

  Jeśli się sprawdzą, to na masowych imprezach toalety z większą przepustowością jak najbardziej znajdą swoje miejsce. A co najważniejsze, że są eko – zasilane bateriami słonecznymi.

 2. alexona1
  alexona1 says:

  Jakkolwiek to nie zabrzmi.. Ale jestem ciekawa jakby te toalety wyglądały po 3 dniach Woodstocku ;) A tak serio. Bardzo dobry pomysł, oby się okazał opłacalny i się przyjął.

 3. Łukasz_52363
  Łukasz_52363 says:

  Możemy być dumni z naszej młodzieży. Taki wynalazek może to dziwnie zabrzmi, ale może zrobić światową karierę. Oby jak najszybciej zastąpiły nowe toalety te syfskie toi toie…

 4. Magdalena47709
  Magdalena47709 says:

  Bardzo fajny pomysł i może w końcu można by z przyjemnością z nich korzystać

 5. Tatiana
  Tatiana says:

  Właśnie w takich momentach jestem dumna, że mieszkam w Polsce! Uważam, że w naszym kraju jest naprawdę dużo talentów i chwała im za to ;)

 6. Dorota_61176
  Dorota_61176 says:

  Na imprezy masowe jak znalazł. Tzw. toy toy’e są straszne, a tutaj chociaż jakiś pożytek dla środowiska.

 7. ByJacob
  ByJacob says:

  Bardzo ciekawy pomysł. Zawsze to jakaś odmiana od popularnych i brzydkich TOI TOI. Produkt na pewno się spodoba ze względu na futurystyczny wygląd. Ciekawe tylko jak sprawa wygląda z użytkowaniem jej w nocy ;/ Ale z chęcią pojadę na Światowe Dni Młodzieży żeby je przetestować :)

 8. Kluska
  Kluska says:

  Cieszy mnie fakt, że to nasza młodzież zmienia rzeczywistość, kiedy już starszemu pokoleniu się nie chce, albo nie wiedzą jak to zrobić. Sama z chęcią przetestowałabym kabinę :)

 9. Agnieszka_17799
  Agnieszka_17799 says:

  Wow! Super pomysł, mam nadzieję, że niedługo takie pojawią się w każdym mieście :)

Komentowanie wyłączone.