Pellet

Pellet szansą na czystsze środowisko

Tylko w 2013 roku zanotowano na świecie emisję miliardów ton dwutlenku węgla – według raportu Global Carbon Budget 2014 jego stężenie wciąć rośnie. W rankingu precyzującym który kraj emituje najwięcej dwutlenku węgla w przeliczeniu na osobę, w obrębie Państw Unii Europejskiej Polska zajmuje 8 miejsce! Co można zrobić by zmienić tą sytuację?

Pomóc może nam pellet! Ekologiczne biopaliwo produkowane z biomasy drzewnej. Po pierwsze jest to paliwo zaliczane do odnawialnych źródeł energii – pomoże to w sytuacji której powoli musimy zacząć stawiać czoła – ogromna ekspansja człowieka na złoża paliw kopalnianych sprawiła, że wyczerpywalnych źródeł energii mamy coraz mniej.

Pellet jest obecnie najpopularniejszym źródłem odnawialnej energii, które pozostaje w zasięgu każdego człowieka. Inne technologie takie jak solary, turbiny wiatrowe czy biogazownie wymagają po pierwsze dużo większych początkowych nakładów finansowych, po drugie generują ogromne ilości energii, których pojedyncze gospodarstwo domowe „nie przerobiło by”. Czym jest pellet? Pellet to drewniane granulki, które powstają z trocin drzew (najlepsze są drzewa iglaste, które charakteryzują się lepszymi parametrami opałowymi). W Polsce jest wielu producentów pelletu – jednym z nich jest Stelmet, który nie tylko produkuje ekologiczną energię w postaci pelletu, ale też zamiast dymu spalin emituje do środowiska parę wodną!

„Inicjatywy tego typu to przyszłość nie tylko dla środowiska naturalnego, ale także dla gospodarki. Popularyzowanie przemysłu ekologicznego analogicznie przyczynia się do powstawania nowych fabryk i przedsiębiorstw, a tym samym kolejnych miejsc pracy. Biopaliwa tworzą także zdecydowaną konkurencję dla tradycyjnych materiałów energetycznych, pomniejszając eksploatację źródeł naturalnych surowców. Ekologiczna świadomość społeczeństwa wzrasta z każdym dniem, a konsumenci chcą dbać o czyste powietrze oraz inne dobra środowiskowe” – mówi Przemysław Bieńkowski, wiceprezes firmy Stelmet.

Zachęcamy do przejścia na pellet! Będzie taniej i bardziej ekologicznie!

5 replies
 1. Dominik kmiecik
  Dominik kmiecik says:

  Jak najbardziej godne polecenie uwagi , trzeba dbać o środowisko żeby za 100 lat ludzie mogli przetrwać.
  Przy okazji polecam produkt Pallet który jest super wydajny i ekologiczny.

 2. Karolina
  Karolina says:

  Świat robi się co raz bardziej zanieczyszczony, takie rozwiązanie choć w niewielkim stopniu zmniejszy zanieczyszczenie, to przyczynia się do poprawy życia ludzi.

Komentowanie wyłączone.