Źródło zdjęcia: www.tvpparlament.pl

Ustawa krajobrazowa podpisana! Będziemy mieli czystszą Polskę!

Stało się! Urzędujący jeszcze Prezydent Bronisław Komorowski w piątek 15 maja podpisał tak zwaną ustawę krajobrazową! Jak powiedział – tylko od nas zależy czy zostawimy naszym dzieciom piękniejszą Polskę i czy odpowiednio ją uprzątniemy!

Co zmieni ustawa? Przede wszystkim pomoże samorządom lokalnym uporządkować wiele trudnych kwestii w zakresie reklam zewnętrznych.  Ustawa określa między innymi co traktować jako reklamę a co nie, co jest szyldem a co nie i wreszcie czym jest krajobraz kulturowy, krajobraz naturalny i krajobraz priorytetowy.

Samorządy będą musiały sporządzić audyt krajobrazowy na podstawie którego będą prowadzone dalsze działania. Prawdopodobnie pozwoli to zmniejszyć stanowczo liczbę zaśmiecających krajobraz reklam. Oczywiście nie pozbędziemy się ich zupełnie, jednak ustawa zapewni spokój i pomoże pozbyć się reklamowego chaosu z krajobrazu. Trzymamy kciuki!

8 replies
 1. alexona1
  alexona1 says:

  No nareszcie to podpisali! Już mam dosyć tych brzydkich bilboardów i reklam dookoła!

 2. Tatiana
  Tatiana says:

  W końcu!!! Mam nadzieję, że szybko się za to wezmą,bo normalnie reklama za reklamą i nic więcej..

 3. Ksenia
  Ksenia says:

  Przed wyborami podpisał, hah. Co do tematu – reklamy potrafią zepsuć krajobraz i negatywnie oddziaływać na ludzi swoją wszechobecnością, więc cieszę się z podpisania ustawy.

 4. Bartosz Kamiński
  Bartosz Kamiński says:

  Nareszcie w miastach będzie ładnie, i będzie można podziwiać zabytkową architekturę.

 5. Agnieszka_17799
  Agnieszka_17799 says:

  No w końcu znikną te szpetne reklamy z naszych pięknych miast i odsłonimy nasze piękne krajobrazy :)

 6. Dorota_61176
  Dorota_61176 says:

  No tak, przed drugą turą prezydent podpisuje wszystko, ale w tym przypadku to dobrze! Mega zmiana na lepsze i wielkie zmiany! W końcu doczekam się miejsc publicznych nie oblepianych nachalnymi reklamami.

 7. Karolina
  Karolina says:

  Cieszy mnie ta informacja, ponieważ ilekroć przejeżdżam na przykład górskimi trasami to zamiast pięknych krajobrazów, moim oczom ukazują się kolorowe reklamy, plakaty. To niszczy urok takich klimatycznych miejsc, nareszcie zrobią z tym porządek. :)

Komentowanie wyłączone.