zdjęcie: http://www.tgogc.com/

Ćwicz i produkuj energię!

Firma Great Outdoor Gym Company połączyła przyjemne z pożytecznym! Inżynierom firmy udało się zaprojektować siłownię dzięki której możliwa będzie alternatywna produkcja prądu. Ćwicząc na urządzeniach tracimy mnóstwo energii (w ten sposób tracąc kalorie) – co by było gdyby tą energię wykorzystywać do innych celów? Właśnie na to pytanie odpowiedzieli sobie  inżynierowie, dzięki którym powstała idea siłowni Green Heart.

Idea nie jest zbyt skomplikowana – siłownie Green Heart są siłowniami zewnętrznymi, na których można ćwiczyć przez całą dobę. Energia zużywana podczas ćwiczeń na siłowni zużywana jest między innymi na podświetlanie obiektu w nocy, tak by można było ćwiczyć nawet późnymi wieczorami. Energia wytworzona przez ćwiczących służy również do poprawnego działania liczników na sprzętach, dzięki którym ćwiczący wie ile kalorii spalił, ile czasu ćwiczył itd.

Idea bardzo ciekawa, pozostaje jednak pytanie co dalej? Czy nadwyżki energii wyprodukowanej przez ćwiczących mogłyby być przekazywane do elektrowni, która wykorzystałaby taki „prąd”?

Po więcej informacji odsyłamy na stronę internetową producenta: http://www.tgogc.com/

18 replies
 1. Alicja
  Alicja says:

  Genialny pomysł! Uwielbiam ćwiczyć na świeżym powietrzu, a teraz będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym :)

 2. pokergirl
  pokergirl says:

  Takie ćwiczenia są efektywnym procesem na produkcję energii.. Podziwiam odkrywcę tego pomysłu.

 3. Ania_1583
  Ania_1583 says:

  Jestem całkowicie mile zaskoczona taką innowacją , wspaniały pomysł , który z pewnością zachęci ludzi do aktywności fizycznej ;d

 4. Isia11
  Isia11 says:

  Świetny pomysł ! nigdy wczesniej nie słyszałam o czymś takim , ale myślę że jest to bardzo przydatne . Łączymy użyteczne z pożytecznym , robiąc coś dla siebie i np.dla miasta :) chętnie skorzystałabym z takiej siłowni:)!

 5. Dorota_61176
  Dorota_61176 says:

  Wooooow jeszcze tego nie widziałam. Teraz tworzy się mnóstwo siłowni „pod chmurką”, żeby każda miała takie zastosowanie i jeszcze żeby każdy mógł zobaczyć ile swoim ćwiczeniem wytworzył energii… Świetne!

 6. Ada
  Ada says:

  Świetny pomysł! Coraz więcej tego typu rzeczy powinno być projektowanych tak, aby były samowystarczale. Wystarczy odrobinę zaangażowania. Firma bardzo dobrze wykorzystała aktualne trendy – boom na bycie fit i wielkie zainteresowanie siłowniami, nawet tymi zlokalizowanymi na świeżym powietrzu. Tak trzymać.

 7. Inga
  Inga says:

  Każdy ekologiczny sposób pozyskiwania energii jest cenny, więc jak najbardziej popieram takie pomysły. Zwłaszcza, że teraz panuje moda na fitness :)

 8. Anna Sienkiewicz
  Anna Sienkiewicz says:

  Świadomość możliwości wytwarzania prądu, byłaby świetną motywacja do ćwiczeń :)

 9. Dusiol
  Dusiol says:

  Świetny pomysł! Dzięki temu siłownie na świeżym powietrzu nie tylko nie uszczuplą budżetu miejskiego, ale również po czasie zaczną na siebie zarabiać.

Komentowanie wyłączone.