Zdjęcie pochodzi ze strony producenta: http://www.studiojosedelao.com/

Ekologiczna żarówka anty-komarowa

W Holandii powstała ekologiczna żarówka – ale uwaga, nie jest to zwykła żarówka – to żarówka odstraszająca komary!

Dla wielu ludzi, zwłaszcza tam gdzie jest wilgotno i ciepło, komary to problem spędzający sen z powiek. Holenderska firla Jose de la O Campos już kilka lat temu rozpoczęła prace nad prototypową żarówką antykomarową.  Choć na rynku dostępnych jest wiele urządzeń i środków, które mają człowiekowi pomóc odstraszać komary, ten zdecydowanie się wyróżnia i to ze względu zarówno na swoje nietypowe działanie, jak i nietypowy wygląd.

Pierwowzorem tego rozwiązania był zwyczaj meksykańskich sprzedawców, którzy aby odpędzić komary wieszali przy budkach z jedzeniem plastikowe torby wypełnione płynem w którym załamywało się światło. Dokładnie na tej samej zasadzie działa ekologiczna żarówka, która wyglądem w niczym nie przypomina znanej nam żarówki – raczej przypomina kroplę deszczu, rosę na gałązce.

Dzięki płynie w ekologicznej żarówce, owady są zdezorientowane dzięki załamującemu się światłu, co sprawia, że odlatują od terenu otoczonego takimi żarówkami.

Warto dodać, że projekt tej ekologicznej żarówki został doceniony głównie ze względu na swój ekologiczny charakter – nie szkodzi samym owadom, a jedynie je odstrasza, nie zanieczyszcza środowiska, nie ma zapachu, jest nietoksyczny i w pełni bezpieczny. Jest to produkt nieco drogi – obecnie kosztuje około 400 zł za sztukę, jednak jest to wydatek – inwestycja.

Zdjęcie pochodzi ze strony producenta: http://www.studiojosedelao.com/

8 replies
 1. Paweł
  Paweł says:

  „Nie szkodzi samym owadom” – mam nadzieję, że autor nie miał na myśli komarów, a inne stworzenia. Dla mnie komary to szkodniki i krwiopijcy i tępię je na każdym kroku. Faktycznie, koszt takiej żarówki jest jak na razie „kosmiczny”.

 2. pokergirl
  pokergirl says:

  Czego to ludzie nie wymyślą… Ale to dobrze, bo nienawidzę komarów a takie wynalazki są ciekawym pomysłem na odstraszenie komarów ;)

 3. pistacja
  pistacja says:

  Czy to możliwe, zeby w tak prosty i przy okazji ładnie wyglądający sposob pozbyć się moich największych wrogów? Jeśli tak to super, zaczynam odkładać pieniądze:)

 4. Tatiana
  Tatiana says:

  Akurat sezon się zaczął,więc można zaopatrzyć się w taką żarówkę :) Szkoda, że taka droga.. ale ważne, że eco ;)

 5. Bartosz Kamiński
  Bartosz Kamiński says:

  bardzo mi się podoba pomysł tej żarówki. Chętnie bym ją przetestował

 6. Ewa
  Ewa says:

  Wydatek spory, ale nie na tyle, żeby się na niego nie zdecydować.Coraz więcej komarów mamy wokół siebie, więc takie żarówki będą nam potrzebne.

 7. aniaosinska94
  aniaosinska94 says:

  strona jest super. jestem pełna podziwu. Bardzo mnie kwestie ekologii w nowoczesnym świecie interesują. Bardzo interesujący artykuł. Mam nadzieję, że dzięki takim stronom kiedyś Polacy będę takie innowacyjne pomysły wymyślać i wdrażać do życia i to przed zachodem :) Oby tak dalej :)

Komentowanie wyłączone.