smog-bizuteria

Niesamowita biżuteria ze SMOG-u

Choć brzmi to niewiarygodnie, z czegoś tak niezdrowego i „ohydnego” można wykonać biżuterię. Holenderski projektant biżuterii Daan Roosegaarde i nie tylko podjął się próby wykonania czegoś bardzo pięknego z czegoś bardzo nie-ekologicznego by pokazać te dwa światy w jednym przedmiocie. Wykorzystał do tego chiński smog.

Z powietrza odfiltrowywane są cząsteczki pyłu, które następnie zatapia się w szkle i oprawia w pierścionek czy inny element biżuterii. Przykładowo, do produkcji sztandarowego pierścionka (który jest produktem topowym kampanii) potrzebnych jest tyle komórek pyłu ile znajduje się w ok. 1000 m3 powietrza.

 

Idea –choć nie usunie smogu ze świata – z pewnością jest bardzo ciekawa i zwraca uwagę na problem smogu. A i biżuteria przedstawia się efektownie!

13 replies
 1. Sandra
  Sandra says:

  Moim zdaniem jest to świetny pomysł na zwrócenie uwagi na coraz bardziej dotykające nas problemy, a dodatkowo wygląda świetnie.

 2. Ania_1583
  Ania_1583 says:

  Jestem pod ogromnym wrażeniem nie tylko samego pomysłu , ale także wyglądu tej biżuterii ;d

 3. InteAnn
  InteAnn says:

  Mimo, że jestem wierna brylantom i szafirom to przyznaje, że pierścionek robi wrażenie. Fajni byłoby bardziej nagłośnić sprawę – by ludzie widząc taką biżuterię wiedzieli z jakim problemem się wiąże. :)

 4. Paradoks2
  Paradoks2 says:

  No proszę. Można zrobić coś z niczego :D Niedługo do jubilera będzie się chodziło na wysypisko :D

 5. Agnieszka
  Agnieszka says:

  Bardzo fajny pomysł :) Może w ten sposób społeczeństwo zacznie interesować się problemem smogu :)

 6. Dorota_61176
  Dorota_61176 says:

  Niesamowite, że właśnie z czegoś takiego można stworzyć piękną biżuterię. Kto wie, z czego jeszcze za parę lat będzie się wykonywać biżuterię.

Komentowanie wyłączone.