Szybkowar – szybkie, zdrowe, ekologiczne gotowanie

Pewnie nie raz w twoim otoczeniu padło hasło: SZYBKOWAR! Szybkowar szybkowar…co to takiego? Może wiesz, ale może jednak nie? Szybkowary były kiedyś bardzo modne, potem na jakiś czas odeszły w niepamięć by w dobie modnej i zdrowej ekologii powrócić!

Co to jest szybkowar?

Szybkowar to garnek specjalnego rodzaju, w którym jak sama nazwa wskazuje można coś ugotować bardzo szybko. Spodoba się szczególnie tym osobom, które cenią swój czas, ale i dbają o ekologię. Krótszy czas gotowania to mniej zużytego prądu czy gazu!  Szybkowar działa w bardzo prosty sposób – konieczne jednak jest gotowanie pod przykryciem – w szybkowarze znajduje się specjalna pokrywa z mocowaniem, dzięki czemu po właściwym zamknięciu, w garnku można sterować ciśnieniem.  Wzrost ciśnienia w garnku z gotowaną potrawą sprawia, że ugotujemy ją dużo szybciej nie zmieniając przy tym jej smaku i walorów odżywczych. Szybkowary wykonane są z reguły z aluminium lub stali nierdzewnej – dzisiejsze wzornictwo sprawia, że szybkowary są też bardzo ładne i z pewnością wpasują się w każde wnętrze.

Ekologia w 3 wymiarach

Szybkowar to ekologia na wiele sposobów. Po pierwsze gotujemy pod przykryciem – cenne składniki nie uciekają, więc nasza żywność jest zdrowsza. Po drugie gotujemy krócej oszczędzając w ten sposób zużycie prądu, gazu, innej energii. Po trzecie ekologia czasu – choć może się to wydawać dziwne, że piszemy o ekologii czasu to tak właśnie jest. Dzisiejszemu człowiekowi brakuje czasu na wiele rzeczy – szybkowar wykorzystany w kuchni pozwoli zaoszczędzić czas, który możemy spożytkować na coś związanego z naszą przynależnością do natury – wyjdźmy na spacer, poprzytulajmy drzewa, bądźmy bliżej środowiska naturalnego!

 

3 replies
 1. fran
  fran says:

  Tak, tak, tak… Jedzenie jest zdrowsze, smaczniejsze. A ile różnych ciekawych rzeczy można upichcić :)

 2. Karolina
  Karolina says:

  Korzystam z szybkowaru, dla mnie to ogromna oszczędność gazu. Posiłki są smaczniejsze i mniej kaloryczne.

 3. Tatiana
  Tatiana says:

  Pamiętam jak moja babcia w takim gotowała :) Muszę sobie taki zakupić,bo faktycznie stał się zapomniany ;)

Komentowanie wyłączone.