Wampiry energetyczne

Wierzysz w wampiry?

Wierzysz w wampiry? Jeśli nie, to po tym artykule zaczniesz. A przynajmniej…. w wampiry energetyczne!

Kim jest wampir energetyczny? Wampir energetyczny to taka osoba, których bliska obecność sprawia, że człowiek nagle staje się smutny, przygnębiony, zły. Wampiry energetyczne, jak sama nazwa wskazuje zabierają nam energię. Choć może wydawać się to  nieprawdopodobne takie zależności u ludzi naprawdę występują. Co gorsza – wampiry energetyczne mogą nam odbierać energię również nieświadomie.

Jak unikać wampirów energetycznych? Jak się przed nimi bronić?  NA dobry początek warto poznać rodzaje wampirów energetycznych z jakimi możemy mieć do czynienia, by następnie zlokalizować ewentualne wampiry w swoim otoczeniu.

Pierwszym typem będzie tzw. kontroler – jest to osoba, która ma opinię na każdy możliwy temat – w tym również doskonale wie, co jest najlepsze dla ciebie! Kontroler to wampir energetyczny, który będzie ci wytykał wszystkie błędy i mówił co i jak masz zrobić.

Drugi typ wampirów energetycznych to tak zwani narcyzi- narcyz to wapir, który szuka ogólnego uwielbienia. Będzie robił wszystko aby uzyskać z twoich ust komplementy, niezależnie od tego czy będzie na nie zasługiwał czy nie.

Trzecim typem wampirów są wampiry krytykanci – to osoby, które wszystko krytykują, wpędzając cię w poczucie beznadziejności. Nawet jeśli osiągniesz sukces, osoba taka sprawi swoim zachowaniem i słowami, że poczujesz się jakbyś poniósł porażkę.

Czwarty typ wampira energetycznego na którego możesz trafić to ofiara – jest to taka osoba, która we wszelkich możliwych sytuacjach próbuje zrobić z siebie ofiarę, oczekując twojej otuchy, wsparcia i dowodów pożałowania tej osoby i jej trudnej sytuacji. Taki wampir zawsze musi być w centrum uwagi – jest najważniejszy, a krzywda mu wyrządzona jest najgorszą krzywdą świata. Ofiara taka będzie się nad sobą cały czas użalać i wyciągać z Ciebie energię.

To tylko kilka typów spośród wielu rodzajów wampirów energetycznych – na swojej drodze spotkać możesz ich o wiele więcej!

Jak sobie z nimi radzić? Najważniejsze to dobrze ich zidentyfikować – musisz wiedzieć czyja obecność negatywnie na ciebie wpływa. Drugi krok jaki musisz podjąć to stawienie czoła wampirowi – wystarczy, że jasno dasz mu do zrozumienia że wiesz co z tobą robi i ci się to nie podoba.

9 replies
 1. Paweł
  Paweł says:

  Przeczytałem uważnie cały artykuł i muszę powiedzieć, że „coś w tym jest”. Zgodzę się, że są osoby, których unikasz, nie chcesz się z nimi spotkać, a jak już musisz – faktycznie, działają na Ciebie jak wampiry, wysysając energię.

 2. neymarr11
  neymarr11 says:

  Co prawda takie określenie okazuje się być trafne, jednak mimo wszystko nie nazwałbym takich ludzi wampirami energetycznymi. Dobrą stroną tego wszystkiego jest fakt iż możemy nauczyć się rozpoznawać takich ludzi, musimy umieć przejrzeć ich każde zamiary.

 3. darek95
  darek95 says:

  Nigdy bym nie pomyślał, że ktoś nazwie takich ludzi wampirami energetycznymi.

 4. Maria Szakiel
  Maria Szakiel says:

  Według mnie najgorszym typem jest krytykant, sprawia, że nic nas nie cieszy. Człowiek stwierdza w pewnym momencie, że nic nie opłaca się robić, bo i tak odniesie porażkę. Brry ratuj się kto może :).

 5. Inga
  Inga says:

  Są jeszcze o wiele gorsze typy, które wywołują u innych depresje i za ich przyczyną dochodzi do popełniania złych czynów, a nawet samobójstw.

 6. inkainkowska
  inkainkowska says:

  Oj tak… W swoim życiu spotkałam już wielu energetycznych wampirów. Trochę przerażające, że istnieją takie osoby, ale to prawda – najważniejsze jest uświadomienie sobie jakie to są osoby i jasne postawienie sprawy :) Pozdrawiam!

 7. Karolina5242
  Karolina5242 says:

  Wiele ludzi to wampiry emocjonalne, nie można przed nimi uciekać, bo to są bardzo wrażliwe osoby, które zasługują na szacunek, miłość i przyjaźń! Nie można kategoryzować ludzi i wkładać ich do jednego wora!

Komentowanie wyłączone.