Fot. http://www.ecocapsule.sk/gallery

Zamieszkaj w jajku – ekokapsuła

Nowoczesna kapsuła

Słowacka firma Nice Architects zaprojektowała dom najwyższej generacji. Już niedługo każdy z nas może zamieszkać w …. jajku. Wystarczy ok 10 tysięcy złotych i możemy żyć w ekologicznej ekokapsule, zasilanej słońcem, wiatrem i deszczówką. Kosmiczne, prawda?

Ciasny, ale własny

Ekokapsuła jest wysoka na 2,55 m, szeroka na 2,25 m, a jej długość wynosi 4,45m. Zasilana jest baterią 9744 Wh. Waży zaledwie 1,5 tony. Producenci zamierzają rozpocząć produkcję w pierwszej połowie 2016r. Szerszej publiczności ekokapsuła zostanie zaprezentowana podczas Expo 2015.

Mobilne mieszkanko

Dużą zaletą tego mieszkanka jest to, że jest mobilne i można je przewieźć w dowolne miejsce na świecie. Pomimo dość niewielkich rozmiarów, zmieszczą się w nim nawet dwie osoby. W domu znajduje się aneks kuchenny, prysznic z toaletą, łózka i kilka okien. Można więc tutaj wygodnie mieszkać, zupełnie jak w niewielkiej.

Tanie w utrzymaniu

Ekokapsuły mieszkalne są wygodne, mobilne i bardzo tanie w utrzymaniu. Z pewnością znajdzie się wielu nabywców na całym świecie, a być może już za kilka lat ludzkość zrezygnuje z tradycyjnego budownictwa i przeniesie się do kapsuł? Czas pokaże.

9 replies
 1. Paweł
  Paweł says:

  Jest to na pewno ciekawe rozwiązanie dla osób, kochających podróże. Mogą zabierać ze sobą własne „m”. Pytanie w jaki sposób można to przewozić? Dobrze by było, gdyby miało jeszcze własny napęd i samo mogło się przemieszczać.

 2. Tatiana
  Tatiana says:

  Naprawdę genialne! Kocham eco :) Nie mogę się doczekać jak zaczną produkować te domki i w nich zamieszkam :)

 3. Karolina_47944
  Karolina_47944 says:

  Genialne! Chciałabym taki domek. Nie dość, że ekologiczny, to dochodzi brak problemów związanych z budowaniem domu (uzyskanie pozwolenia itp.). Popiera w 100% :)

 4. Dorota_61176
  Dorota_61176 says:

  Klaustrofobii można się nabawić. Jeśli komuś nie przeszkadza coś tak ciasnego, to owszem, ciasny ale własny. Swoją drogą jak zobaczyłam zdjęcie to pomyślałam – idealny „namiot” na urlop :)

 5. Lucia
  Lucia says:

  Ja bym z chęcią zamieniła mieszkanie w bloku na kapsułę w fajnym miejscu bliżej natury. Koszty utrzymania idą zdecydowanie w dół, a i kupno takiego jajka jest bardziej realne, niż zarobienie na własny dom.

Komentowanie wyłączone.