Ekokula

Ekokula – nowa metoda na ekologiczne pranie

Ekokula to znakomita alternatywa dla proszku do prania, płynu do prania czy nawet orzechów piorących. Ekokula działa na bardzo podobnej zasadzie jak orzechy piorące.

Ekokulę wkłada się do bębna pralki – w kontakcie z wodą podczas prania aktywowane są cząsteczki o właściwościach czyszczących. Gdy pranie się zakończy należy kul e pozostawić o całkowitego wyschnięcia.

Jak długo można używać ekokuli piorącej?

W zasadzie bardzo długo – jedna ekokula może wystarczyć nawet na 150 prań. Ekokula jest skuteczna, a dodatkowo nie wywołuje reakcji alergicznej, jest więc bardzo bezpieczna.

Ekokula jest produktem ceramicznym – w czasie prania w wysokiej temperaturze uwalniają się minerały i jony ujemne, dzięki którym usuwany jest brud z tkanin. Taka kula piorąca w swoim wnętrzu zawiera magnesy neodymowe, dzięki którym pranie jest bardziej efektywne (woda staje się bardziej miękka).

Kule piorące są uznawane za produkty wysokiej jakości i wydajności. Są też ekologiczne – nie wywołują reakcji chemicznych, nie trzeba używać do prania żadnych detergentów. Nie narażamy siebie ani środowiska na nadmiar kontaktu z chemikaliami – a dodatkowo jest to technologia bardzo oszczędna. Średniej jakości proszek do prania o gramaturze 3 kilogramów to koszt około 25 zł – wystarcza to na mniej więcej 20-23 prania. Kupując jedną kulę piorącą (średni koszt to około 40 zł) – zrobimy aż 1000 prań! Prawda, że się opłaca?

Naszym zdaniem pomysł świetny – pytanie tylko jak działa w rzeczywistości? Ktoś z Was już testował?

 

7 replies
 1. Paweł
  Paweł says:

  Czytałem kiedyś o ekokulach. Z tymże wiele firm proponowało i w różnych cenach .. którą zatem wybrać? I kolejne pytanie – czy np. brudne plamy spierze np. od trawy, pomidorów czy jagód? Dzięki za odpowiedź.

 2. Marta Rko
  Marta Rko says:

  Bardzo fajny i oszczędny sposób na pranie. Muszę zaopatrzyć się w taką kulę :)

 3. Inga
  Inga says:

  Takie produkty raz dwa znalazłyby nabywców. Trzeba lepszej reklamy, aby pokazać ludziom alternatywę wobec chemicznych środków, których nadmiar jest we wszystkim.

 4. Karolina5242
  Karolina5242 says:

  Genialne rozwiązanie dla alergików, a także dzieci. Fantastyczny produkt, upierze szybko i tanio, chętnie skorzystałabym z tej kuli. :)

 5. Magdalena47709
  Magdalena47709 says:

  a czy można je już nabywać? Porównanie bardzo zachęcające ciekawa jestem czy dopierze pranie, choć właściwie i tak nie wszystkie proszki działają ok

 6. west09
  west09 says:

  Coś niesamowitego! Pierwszy raz słyszę o takich kulach, ale chętnie bym przetestowała – i ekologiczne, i oszczędne, same plusy. Gdzie można takie cudeńko zdobyć? :)

Komentowanie wyłączone.