Zdjęcie: http://sonicny.com/

Radio z kukurydzy – czy to możliwe?

Radio z kukurydzy – czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że poniekąd tak! Radio Blister to urządzenie, które wpisuje się w grupę urządzeń generujących energię z wody lub cukru. Projekt prototypowy Radia Blister został stworzony  z surowców naturalnych i biodegradowalnych. Autorem projektu jest inżynier ze studia Sonic Design, Klaus Rosburg.  Rosburg jest specjalistą w projektowaniu opakowań strukturalnych – być może to właśnie dlatego udało mu się stworzyć tak niesamowity projekt.

Radio Blister powstało z materiału, który nazywa się PLA (poliaktyd) – jest to surowiec powstający z mączki kukurydzianej i trzciny cukrowej – obudowa radia również jest biodegradowalna. Jak twierdzi Rosburg, proces produkcyjny w którym powstaje radio jest również nieszkodliwy dla środowiska.

Dodatkowym atutem radia jest jego solarne zasilanie – na tylnym panelu radia umieszczone są panele słoneczne (a dokładniej ogniwa), które zapewniają stały dopływ energii do urządzenia.

Radio Blister powstało jako prototyp na konkurs Greener Gadget, jednak doskonale sprawdziłoby się również w masowej produkcji. Zgadzacie się?:)

3 replies
  1. domikr
    domikr says:

    To świetny pomysł. Jak widać, nawet radio może być eko ;) Mam nadzieję, że wkrótce takie pojawi się w masowej produkcji.

Komentowanie wyłączone.