Świece

Sojowe świece – lepsze niż zwykłe?

Obecnie na rynku świec można znaleźć wiele różnych produktów – są świece na bazie wosku, parafiny, wosku pszczelego, silikonu, a nawet świece sojowe. Świece sojowe są lepszym rozwiązaniem aniżeli inne rozwiązania, ponieważ są w 100% biodegradowalne i nietoksyczne. Co więcej są też bardziej wydajne – dłużej się palą, co pozwala nam zaoszczędzić pieniądze, gdyż cenowo plasują się podobnie jak tradycyjne parafinowe świece.

W czasie spalania świecy sojowej powstaje o połowę mniejsza emisja CO2 do atmosfery w stosunku do świec tradycyjnych. Można więc uznać świece sojowe za ekologiczne. Świece sojowe nie brudzą trwale powierzchni – nawet jeśli taki sojowy wosk skapnie, z łatwością usuniemy go mieszanką wody z mydłem.

To jak, od dzisiaj przerzucamy się na świece sojowe?:)

4 replies
  1. AGA
    AGA says:

    Ja używam już jakiś czas świec z wosku sojowego – potwierdzam są rewelacyjne. Najbardziej lubię te do aromaterapii z naturalnymi olejkami eterycznymi, połączenie lawendy z trawą cytrynową jest bardzo odświeżając i obudzające. Przy zakupie warto zwrócić uwagę czy do wosku sojowego nie są dodawane sztuczne aromaty.

  2. Klaudyna
    Klaudyna says:

    Z chęcią taką kupię :) Soja jest tak fantastyczna, że można z niej zrobić wszystko. To jest wręcz niesamowite!

Komentowanie wyłączone.