zdjęcie: http://danielletrofe.com/

Lampy-klepsydry – światło z piasku

Ten wynalazek to nieprawdopodobne dzieło sztuki. Danielle Trofe zaprojektowała wspaniałą lampę, która działa bez kabli i bez prądu. Jak to możliwe? Otóż okazuje się, że najprostsze pomysły są też najlepszymi pomysłami! W wyniku przesypywania się piasku z jednego końca klepsydry o drugiego, wytwarza się energia kinetyczna, która rozświetla żarówkę LEDową. Lampę trzeba regularnie obracać ponieważ jeśli nie zostanie w porę obrócona może zgasnąć.

Danielle Trofe z Nowego Jorku interesuje się miejskim ogrodnictwem i hydroponiką – lampa klepsydra powstała jako projekt na targi WantedDesign, które odbyły się w 2013 roku. Trofe nazwała swoją kolekcję Hourglass. W kolekcji zaproponowano między innymi lampy podłogowe, lampy stołowe i lampy wiszące. Autorka postarała się by jej prace były maksymalnie ekologiczne  – lampy skonstruowane są ze szkła, drewna, piasku i metalu.

Ewidentnie jednak stanowią znakomity element wyposażenia mieszkania -są piękne i funkcjonalne, a do tego ekologiczne! Czy może być lepiej?

4 replies
  1. Paweł
    Paweł says:

    Kiedyś mieliśmy sklep z upominkami i sprzedawaliśmy klepsydry. Jakbym wówczas znał ten pomysł – sprzedaż wzrosłaby ;) … a tak szczerze – to ciekawy pomysł.

Komentowanie wyłączone.