yanko-design-bio-clean

Odkurzacz do resztek jedzenia – BIO CLEAN

Na taki wynalazek czekał cały świat! W każdym domu zdarza się przecież, że zostają pewne resztki żywności z którymi nie wiadomo co zrobić. Szkoda ich wyrzucić, ale nie można z nimi za bardzo nic zrobić – do jedzenia się przecież nie nadają, a wyrzucając do kosza na śmieci narażamy na szybkie gnicie resztek wśród reszty śmieci. Powstał nowoczesny odkurzacz, który jest dobrym rozwiązaniem tej sytuacji!

Koreański inżynier Kyuho Song ze studia Yanko Design zaprojektował odkurzacz czerpiący energię z odpadów organicznych. Do wnętrza takiego odkurzacza wystarczy wrzucić resztki jedzenia i uruchomić urządzenie. Urządzenie samodzielnie wyprodukuje energię potrzebną do odkurzenia domu czy mieszkania. W jaki sposób? Odkurzacz Bio Clean w specjalnym pojemniku umieszczonym wewnątrz odkurzacza przeprowadzi proces kompostowania – w trakcie procesu spalania resztek pokarmów powstanie energia elektryczna.

Odkurzacz Bio Clean w zamyśle ma być urządzeniem w pełni automatycznym – posprząta za nas dom samodzielnie. To coś na kształt jeżdżących okrągłych odkurzaczy, na które jest dziś moda. Jedyne co musimy zrobić to nakarmić go resztkami obiadowymi (lub pochodzącymi z innych posiłków).

Na razie odkurzacz jest tylko prototypem, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że już wkrótce będziemy cieszyć się produkcją seryjną tego produktu.

5 replies
 1. Mariasz
  Mariasz says:

  Tytuł artykułu jak i sam arytkuł intrygujące. Lecz wydaje mi się bardzo trudne wcielenie w życie wszystkich prototypów i wszystkich projektów tego odkurzacza na resztki. I nasuwa mi się pytanie: co dalej z resztkami zamienionymi w kompost ??

 2. Ariar
  Ariar says:

  Jeżeli pomysł zostanie zrealizowany, to na pewno będzie cieszył się sukcesem. Myślę, że sięgną po niego nie tylko ludzie interesujący się ekologią. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Nikt nie lubi wyrzucać resztek jedzenia, a dzięki takiemu urządzeniu nie będzie to już dłużej takim problemem, tym bardziej, że będzie przynosiło korzyści. To świetnie, ze ktoś wpadł na pomysł, który łączy przyjemne z pożytecznym, nie tylko dla nas ale i dla środowiska.
  Mam nadzieję, że uda się zrealizować ten pomysł i że kiedyś będzie mnie stać na takie urządzenie :)

 3. katia
  katia says:

  Pomysł ciekawy.
  Koncept i pierwsze artykuły dot. prototypu są z 2012 – minęło 3 lata i ‚ani widu, ani słychu’ o gotowym komercyjnym produkcie.
  Pomysły pana Kyuho Song co chwile się pojawiają w internecie ale do tej pory nie spotkałam się z żadną komercyjną realizacją.
  Dużo lepiej byłoby pisać artykuły o rzeczach, które już są dostępne.

 4. Ada
  Ada says:

  Super innowacyjny pomysł! Nienawidzę, kiedy marnuje się u mnie jedzenie, a wiadomo, że wiekami odkładać nie można, bo wszystko się psuje. Jednak takie zastosowanie jest wprost genialne. Pragnę tego odkurzacza!

Komentowanie wyłączone.