Perlator

Perlator – więcej wody w tej samej cenie

Jak być bardziej ekologicznym w domu? Jak oszczędzać na rachunkach za wodę? Warto sprawdzić czym są i jak działają perlatory.

Co to jest perlator?

Perlator – dziwnie brzmi, choć nie jest niczym nadzwyczajnym. Perlator to nakładka na kran bądź słuchawkę prysznica, dzięki której dochodzi do napowietrzenia się wody. Konstrukcja perlatora sprawia, że na wodę płynącą w kranie wywierane jest podciśnienie, w wyniku czego zasysane jest powietrze. Dzięki takiemu zabiegowi optycznie zwiększa się objętość strumienia wody -a tym samym zmniejsza się rzeczywista wielkość przepływu wody.

Każdy z nas w domu, mieszkaniu, posiada kilka kranów (a przynajmniej dwa w łazience i w kuchni). Montaż perlatorów na kranie może się okazać złotym środkiem na obfite zużycie wody i niskie rachunki!:) Będzie to działanie bardzo ekologiczne, bo skoro wrażenie pozostaje to samo, a de facto zużyjemy mniej wody, wyprodukujemy także mniej ścieków.

Jak deklarują producenci perlatorów, po zamontowaniu perlatora rachunki za wodę i  samo zużycie wody może zmniejszyć się o ponad 60%! Wybór perlatorów jest bardzo duży -z pewnością do każdego kranu w waszym domu uda się coś dopasować! Polecamy :)

4 replies
  1. AsiaIC
    AsiaIC says:

    Niedawno zmieniłam mieszkanie i pierwsze co to było założenie perlatorów na kran w kuchni i łazience. Dobre rozwiązanie aby oszczędzić wodę :)

  2. Paweł
    Paweł says:

    Przeczytałem artykuł i nawet do głowy mi nie przyszło, że oszczędność przy użyciu perlatora może sięgać aż 60% !!! Przy dzieciach, które lubią bawić się wodą z kranu np. po myciu zębów lub przy myciu rąk, to będzie mega oszczędność. A koszt takiego to chyba niewielki wydatek? Muszę udać się w wolnej chwili do marketu.

Komentowanie wyłączone.