Biuro ekologia

Rośliny usprawniają pracę

Każdego dnia z niechęcią przychodzisz do pracy i męczysz się tam przez kilka godzin? Rozwiązanie tego problemu może okazać się całkiem banalne. Wystarczy wyposażyć biuro w rośliny. To nie żart.

Wyższa produktywność

Niepozorna paprotka czy mało wymagający kaktus mają ogromne znaczenie na samopoczucie człowieka. Badania australijskich naukowców pokazują, że rośliny w biurze zwiększają produktywność pracowników aż o 15 procent. Doniczka z kwiatkiem na biurku poprawia komfort pracy i zwiększa zadowolenie i satysfakcję pracownika.

Nieoceniony wpływ roślin

Rośliny mają zbawienny wpływ na człowieka, zwłaszcza w dusznym, zakurzonym pomieszczeniu, w którym komputery działają nawet po kilkanaście godzin na dobę. Zielony kolor uspokaja i daje upragniony odpoczynek oczom zmęczonym od ciągłego wpatrywania się w monitor. Bliskość kwiatu ogranicza możliwość występowania bólów głowy, przeziębienia i zmęczenia. Zieleń daje nam przysłowiowego kopa :) Rośliny mają też zdolność oczyszczania powietrza ze szkodliwych drobnoustrojów oraz regulują wilgotność, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w pomieszczeniach klimatyzowanych. Ponadto rośliny mogą zredukować hałas w biurze.

Duży efekt małym kosztem

Rośliny mają tak wiele zalet i tak korzystnie wpływają na jakość i wydajność naszej pracy, że aż grzech nie skorzystać z ich pomocy. Zwłaszcza, że wymaga to od nas niewiele wysiłku. Wystarczy mały kwiatek na biurku, by godziny spędzane w pracy były znacznie przyjemniejsze.

6 replies
 1. Wisia
  Wisia says:

  Zgadzam się w 100 % z artykułem, nawet mała roślinka w biurze to zbawienny wpływ dla naszych oczu zmęczonych od pracy przy komputerze. Dodatkowo kwiaty wprowadzają radość w pomieszczeniach, warto wybrać do biura te które nie wymagają zbyt dużego wysiłku w pielęgnacji a o zaletach sami w krótkim czasie się przekonamy

 2. malgorzata0221
  malgorzata0221 says:

  Patrząc na te zalety chyba zaiwestuję w jakąś roślinkę do pokoju :) Na jesień przyda mi się troche pozytywnej energii.

 3. pokergirl
  pokergirl says:

  nie wiedziałam o tym, teraz zainwestuję do mojej „klitki” w parę roślin. mam nadzieję, że moje samopoczucie się polepszy :)

 4. Tatiana
  Tatiana says:

  Muszę zakupić do mojego miejsca pracy roślinkę :) Dopiero teraz uświadomiłam sobie, że wszędzie dominuje szarość w moim miejscu pracy. Jednak czas to zmienić! Dziękuję za artykuł :)

 5. Paweł
  Paweł says:

  Zgodzę się z tym w 100%. Zielony kolor uspakaja, zaś rośliny dodają otuchy, radości. I jak autor tekstu napisał, wystarczy mała doniczka na biurku lub w okolicy jego , a zadowolenie i samopoczucie pracownika wzrośnie.

Komentowanie wyłączone.