Buty z kwiatów, kamieni, drewna? Czemu nie:)

Christophe Guinet, francuz korzystający z przydomka Mr Plant tworzy niewątpliwie jedne z najbardziej osobliwych przedmiotów. Na uwagę zasługują między innymi jego sportowe obuwie, sprzęt sportowy. Wszystko co tworzy w 90% wykonane jest z… roślin, a produkty te idealnie wkomponowują się w ekosystem.

„Pan Roślinka” stworzył między innymi drewniane buty, buty z kwiatów, deskorolkę z kilku warstw drewna i piękne instalacje artystyczne.

Jak przyznaje sam twórca, jego zasadniczym celem było zwrócenie uwagi na ogromny problem konsumpcjonizmu dzisiejszego człowieka. W jego zamierzeniu leżało zapełnienie luki pomiędzy przyrodą, naturą, ekosystemem a naszą nową konsumpcyjną naturą.

W swoich prototypach artysta wykorzystywał głównie materiały naturalne, nieprzetworzone takie jak kora drzewa, kamienie, nasiona i płatki kwiatów, gałęzie. Choć odporność niektórych modeli na działanie warunków atmosferycznych wydaje się wątpliwa, to z pewnością projekt ten zasługuje na uwagę i ogromne brawa!

Więcej informacji o artyście i jego dziełach na autorskiej stronie internetowej: http://www.monsieurplant.com/. Gratulujemy pomysłu – mamy nadzieję, że świat zakocha się w tych pomysłach!

12 replies
 1. patkapatka
  patkapatka says:

  pomysł niezły, dodatkowo świetnie się prezentują :) jeszcze air force, moje ulubione :D z chęcią bym takie założyła, gdyby tylko nike podłapało pomysł i pokombinowało :) swoją drogą świetna stronka, zachęcam innych do częstego odwiedzania :)

 2. Paweł
  Paweł says:

  Gorzej jak zapomni się podlać butów na noc, a rano będą zwiędłe i nie nadające się do założenia na stopy :D
  Super jest ten blog, są bardzo ciekawe artykuły, polecam każdemu zaglądać jak najczęściej !

 3. Mariasz
  Mariasz says:

  Zdjęcia są świetne !! Niektórych entuzjastów ekologii nie powstrzymałoby się przed noszeniem ;D.

 4. Kinga_65048
  Kinga_65048 says:

  Naprawdę bardzo pomysłowe i szczerze mówiąc nie dało się nie kliknąć, żeby nie pooglądać. Jednym słowem WOW! :)

Komentowanie wyłączone.