WaterNest-100

Ekologiczny dom na wodzie

Giancarlo Zema z włos to architekt, który ma nosa do topowych projektów. Zaproponował właśnie projekt domu WaterNest 100, który jest domem … na wodzie!

Ta wyjątkowa osobliwa niepowtarzalna konstrukcja to ponad 100m kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Dom na wodzie zaproponowany przez Zemę kształtem przypomina dinozaurze spłaszczone jajo z solarnym dachem. Jest to zdecydowanie designerski budynek, który jednak spełnia wszystkie normy domu ekologicznego i przyjaznego dla środowiska.

Warto podkreślić, ze aż 98% materiałów budowlanych użytych do produkcji domu to materiały z recyklingu! Głównym źródłem zasilania są zamontowane na dachu domu panele solarne.

Autor kontrowersyjnego projektu zdradził, że inspiracją były dla niego ptasie gniazda, w których to podczas obserwacji dopatrzył się swoistej harmonii, pełnej zgody z naturą. Takie domy to idealna przestrzeń dla ludzi, którym zapewni relaks, spokój, odgłosy szumiącej wody (która uspakaja). Domy na wodzie byłyby doskonałym rozwiązaniem – taki projekt jest integralną częścią środowiska i dodatkowo energooszczędnym domem.

Projektując WaterNest 100 Giancarlo Zema udowodnił, że nowoczesne i ekologiczne budownictwo nie musi być ani sztywne ani nudne, a może być piękne i subtelne. Oby więcej takich projektów!

Więcej zdjęć i informacji na stronie autora: http://www.giancarlozema.com/waternest-100/

9 replies
 1. Kinga
  Kinga says:

  Piękny jest ten dom :) coś oryginalnego i nie powtarzanego :) Lubię takie nowości. Jestem jak najbardziej na tak! :)

 2. Paweł
  Paweł says:

  Pięknie to wygląda. Pomyślcie jednak, jakby wyglądały nasze jeziora mazurskie w wakacje, jakby zamiast jachtów pływały takie domy ;-)

 3. zuza11
  zuza11 says:

  O, kurczę! Jakie to jest śliczne. Chciałabym mieszkać w takim domu, nie tylko ze względów ekologicznych :-) Tylko ciekawe jaka cena takiego cudeńka…

 4. Solis
  Solis says:

  Coraz więcej pojawia się takich konstrukcji na świecie, a niektóre z nich są zarówno ciekawie wyglądające jak i praktyczne.

 5. Karolina
  Karolina says:

  Rewelacja :) Bardzo pomysłowy domek i do tego ekologiczny – ciekawe, czy kiedyś będzie takich więcej? :)

Komentowanie wyłączone.