lodka-solarna

Polska łódka solarna podbija świat!

Łódka Tesla-21 powstała w Trójmieście, w stoczni Green Dream Boats. Jak podają twórcy – jest to jedna z najlżejszych, najmocniejszych, najwytrzymalszych i stabilnych łodzi tego typu. Co więcej, charakteryzuje się niezwykle wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Łódź charakteryzuje się nowoczesnym bardzo minimalistycznym designem – zdaje się być mocno techniczna, ale i ekskluzywna. Producent gwarantuje luksusowy wypoczynek na łodzi – i nie ma się czemu dziwić. Podczas rejsu użytkownicy mogą podziwiać widoki, a przy tym czuć się bezpiecznie i komfortowo. Użytkownik nie jest dręczony także uciążliwym hałasem silnika, bowiem dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym w ogóle go nie słychać.

Łodzią może podróżować jednocześnie maksymalnie 5 osób – podczas słonecznej pogody można pływać nią praktycznie bez ograniczeń. Co więcej, łódź posiada akumulatory – można je swobodnie naładować nawet bez słońca, w kontakcie w zwykłym gniazdku.

Warto dodać, że zasilanie panelami słonecznymi (na „dachu” łodzi) umożliwia jej poruszanie się z prędkością do maksymalnie 10 km/h. W związku z tym, że moc łodzi nie przekracza 5 KM pływać nią może praktycznie każdy dorosły, nie są potrzebne specjalne patenty do jej prowadzenia.

Pomysł bardzo nam się podoba – oby więcej takich! I oby takich eko-łódek pływało po naszych wodach coraz więcej!

Więcej informacji można znaleźć pod adresem:  http://greendreamboats.com/PL/

2 replies
  1. Paweł
    Paweł says:

    Ostatnio jak odwiedzałem blog, wpadł mi artykuł z domami na wodzie. Teraz łódka solarna – polski wynalazca – gratuluję i mam nadzieję, że podbije rynki światowe. Super pomysł.

Komentowanie wyłączone.