Hotel dla owadów

Hotele dla owadów

Do czego służy?

Hotele dla owadów odgrywają bardzo dużą rolę w ekologii. Są bardzo pożyteczne ze względu na przedłużenie ich populacji. Owady mogą złożyć w hotelach jaja oraz przetrwać zimę. Dzięki temu chronisz bioróżnorodność.

Pożyteczne owady, które zamieszkają w hotelu, mogą być schronieniem dla pszczół, które wiosną zapylą Twoje rośliny, biedronek, które zwalczą mszyce i inne szkodniki, czy dla wielu innych gatunków owadów.

Co to jest?

Pierwsze hotele dla dzikich pszczół powstały już w XIXw. w Anglii. Służyły wówczas celom obserwacyjnym. Moda na budowanie domków dla owadów rozszerzyła się w latach 90. XXw. Dziś można kupić lub samemu zbudować hotel dla owadów. To bardzo proste.

Z czego jest zbudowany?

Hotel dla owadów zbudowany jest w całości z naturalnych materiałów. Można do tego wykorzystać materiały organiczne, takie jak słoma, trzcina, siano, resztki roślin, siano, drewno, czy szyszki. Budki dla owadów należy stawiać lub wieszać w miejscach suchych, osłoniętych od działania deszczu i wiatru.

4 replies
  1. aluna_george
    aluna_george says:

    Szkoda, że nie było o tym głośno wcześniej, a dopiero teraz odkrywamy takie rzeczy, które wprawdzie od dawna istnieją w naszym świecie. Sama od jakiegoś czasu zastanawiam się nad założeniem takiego hotelu na działce, muszę się dokładniej zorientować jak to działa. :) Super inicjatywa. :)

Komentowanie wyłączone.