Drinkable book

Książka do picia? Czemu nie!

Książki towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Pozarządowa organizacja WATERisLIFE w ścisłej współpracy z dr Theresą Dankowich stworzyła bardzo nietypową książkę, mianowicie książkę, która oczyszcza wodę!

Tak zwana drinkable book czyli dosłownie tłumacząc książka do picia oczywiście nie jest dosłownie książką do picia. Nie jest to też zwykła książka! Kryje w sobie jednak coś nietypowego.  Książka – drinkable book- służy do…oczyszczania wody!

Każda strona w książce wykonana jest ze specjalnej zaawansowanej technicznie bibuły filtracyjnej, która dodatkowo powleczona jest nanocząsteczkami srebra bądź miedzi. Jak to dokładnie działa? Jony (srebra lub miedzi) mają ładunek dodatni, a bakterie w wodzie ujemny. Kiedy jony mają kontakt z wodą, przylegają do bakterii – bakterie obciążone dodatkowymi jonami przestają się poruszać i obumierają. Dlatego też, przelewając brudną skażoną wodę przez taki książkowy filtr otrzymujemy bezpieczną do picia książkę. W książkę znajduje się wiele kartek – jedna strona może oczyścić nawet 100 litrów wody! Wystarczy wyrwać 1 kartkę i umieścić ją w uchwycie filtra, następnie wlać wodę i po chwili można już cieszyć się zdatną to picia wodą.

 

Zobaczcie sami jak działa drinkable book:

 

1 Odpowiedzi

Komentowanie wyłączone.