http://radiokaszebe.pl/plywajaca-restauracja-powstanie-w-studzienicach/

Pływająca restauracja VISTA

Na turystów i mieszkańców ziemi kaszubskiej czeka nie lada gratka. Po   kaszubskich jeziorach, mianowicie Studzieniczno, Kłączno, Ryńskie  kursuje niecodzienny statek. Vista, bo o takim statku mowa to nowoczesna mobilna pływająca restauracja, która dodatkowo napędzana jest napędem słonecznym. Umieszczona na dachu łodzi instalacja o całkowitej mocy 4 kW składa się z 16 paneli Activesol Flex. Promienie słoneczne przerobione przez instalację pozwalają na pełne zasilanie dwóch silników elektrycznych o mocy 7,5 kW (każdy z nich!). Restauracja jest maleńka, jednak chwile spędzone na statku są niepowtarzalne. To doskonałe miejsce na niezapomnianą romantyczną kolacje. Warto nadmienić, że wszystkie imprezy, które odbędą się na tej łodzi są niemal zupełnie ekologiczneJ

Statek ma niewielkie wymiary – 12, 5 metrów długości i 6,5 metrów szerokości. Co można zjeść na pokładzie?  Aby się dowiedzieć trzeba odwiedzić restaurację :)

Źródło: http://radiokaszebe.pl/plywajaca-restauracja-powstanie-w-studzienicach/

7 replies
  1. Ada
    Ada says:

    Czy uzyskana energia napędza nie tylko silniki, ale również zapewnia oświetlenie i działanie wszelkich sprzętów typu ekspres do kawy etc?

Komentowanie wyłączone.