Ładowarka rowerowa od Nokii

Telefon ładowany rowerem – Nokia Bike charger

Świetna wiadomość dla fanów jednośladów. Firma Nokia wyprodukowała innowacyjną ładowarkę, która umożliwia zasilenie baterii podczas jazdy na rowerze.

Jak to działa? Bardzo prosto – wystarczy pedałować na rowerze i już – wytwarza się energia zdolna do załadowania telefonu. Wynalazek Nokii współpracuje z rowerowymi dynamami z napięciem wyjściowym 6 V/3 i 12 V/3. Żeby rozpoczęło się ładowanie potrzeba jechać z prędkością 6 km/h. Moc zasilania zależna jest od prędkości – najbardziej wydajna jest jazda przy prędkości 25 km/h. Wcale nie trzeba szaleć na rowerze, ponieważ proces wytwarzania energii zatrzymuje się, gdy zostanie osiągnięta szybkość 50 km/h.

Ładowarka DC-14 pozwala wytworzyć darmowy, niezwykle wydajny i ekologiczny prąd. Można ją stosować do wszystkich telefonów ze złączem 2 mm. Ładowarka Nokii ma podwójną izolację, dzięki czemu jest odporna na wilgoć, kurz i zanieczyszczenia. Cechuje ją duża wytrzymałość na temperatury – sprawnie działa w warunkach od -15 °C do +55 °C. Posiada specjalną opaskę zaciskową, która umożliwia zamontowanie jej na każdym rowerze. Nie trzeba korzystać z żadnych dodatkowych urządzeń ani adapterów. W zestawie z ładowarką znajduje się uchwyt na telefon, dynamo, kable łączące oraz plastikowa torebka chroniąca przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Ładowarka doskonale sprawdza się przede wszystkim podczas rowerowych wycieczek, kiedy nie ma dostępu do tradycyjnego źródła prądu. Sprzęt pozwala w przyjemny, korzystny dla zdrowia sposób wytworzyć energię. A na dodatek bez szkody dla środowiska. Łączmy więc przyjemne z pożytecznym i wskakujmy na rower :)

7 replies
 1. Karolina5242
  Karolina5242 says:

  Genialne rozwiązanie, dużo jeżdżę na rowerze, a przy tym słucham muzyki, dlatego też siłą rzeczy bateria szybko pada przy długotrwałym słuchaniu oraz aktywnych aplikacjach, które liczą kalorie i pokonane kilometry.

 2. PiotrekS
  PiotrekS says:

  Świetna sprawa, wyjątkowo przydatny sprzęt na dalekie podróże rowerowe. Tylko pewnie cena kosmiczna, jak to bywa z takimi nowinkami technicznymi.

 3. pistacja
  pistacja says:

  O jeny, niesamowita atrakcja dla mnie:) jestem taką gadżeciarą, że chętnie przygarnę coś w tym stylu dla siebie. No i ta oszczędność prądu :)

 4. Marcin24
  Marcin24 says:

  Świetna wiadomość. Często na studia jeżdżę rowerem. Dzięki tej ładowarce będę mógł zaoszczędzić parę groszy ;)

Komentowanie wyłączone.