Samochody elektryczne

Wypożyczalnia samochodów elektrycznych

W Polsce jak grzybów po deszczu przybywa wypożyczalni rowerów miejskich – to sposób na rozładowanie miejskich korków, ale i poprawę kondycji środowiska. W trosce o ekologię, dla tych, którzy mimo wszystko nie chcą przerzucić się z samochodu na rower powstała pierwsza polska wypożyczalnia samochodów elektrycznych! Póki co jedyny taki obiekt ma powstać we Wrocławiu, jednak według najbliższych planów wypożyczalnie samochodów elektrycznych powstaną także w Warszawie i Krakowie. Szacuje się, że we wrocławskiej wypożyczalni do dyspozycji klientów będzie około 200 samochodów.

Na razie nie wiadomo dokładnie kiedy powstanie wypożyczalnia ani kto będzie odpowiedzialny za budowę i zarządzanie wypożyczalnią (zakończył się etap przyjmowania ofert na budowę i zarządzanie, trwa konkurs ofert), jednak wiadomo, że prace ruszą w 2016 roku. W mieście znajdzie się 60-100 stacji na których będzie można dotankować prąd do samochodu.

Z inicjatywą uruchomienia wypożyczalni samochodów elektrycznych wyszedł sam magistrat miasta Wrocławia – jest to jedna z inicjatyw władz, dzięki  której znacząco ma się obniżyć zanieczyszczenie powietrza w mieście. Choć jest to inwestycja droga, z pewnością w perspektywie czasowej bardzo opłacalna – tak dla portfela miejskiego jak i środowiska. Popieramy i trzymamy kciuki by otwarcie nastąpiło jak najszybciej!

5 replies
 1. Paweł
  Paweł says:

  Jak napisali poprzednicy – pomysł mega fajny, bo ekologiczny. W większych aglomeracjach jak najbardziej wskazany, jednak koszty wysokie, bo i projekt nowatorski.

 2. Basia
  Basia says:

  Pomysł jest genialny, też martwią mnie jedynie koszta, natomiast uważam, że warto nawet przeznaczyć trochę więcej, by ratować nasze środowisko! :)

 3. Ada
  Ada says:

  Bardzo dobry pomysł, ale czy wypożyczenie takiego samochodu nie będzie przekraczało budżetów „zwykłych szarych” ludzi?

Komentowanie wyłączone.