Ekologiczne piłki golfowe

Biodegradowalne piłki golfowe

Piłeczki golfowe dla właścicieli pól golfowych są zarówno kluczem do sukcesu jak i zmorą. Z jednej strony, gdy jest ich dużo domniemywać można, że dane pole golfowe cieszy się popularnością. Z drugiej jednak strony, piłeczki golfowe lądujące w krzaczkach, w oczkach wodnych i innych zakamarkach zalegają długie lata. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest zainwestowanie w ekologiczne piłeczki golfowe.

Eco Golf Balls – bo o nich mowa – to biodegradowalne piłeczki golfowe, które zapomniane rozłożą się we własnym zakresie. Piłeczki te zostały wyprodukowane z materiałów biodegradowalnych, które są rozpuszczalne w wodzie – każda piłeczka składa się w 75% z polialkoholu winylowego, a pozostałe 25 % stanowią plastyfikatory oraz dodatki organiczne. Co ciekawe, w odróżnieniu od innych piłek golfowych, w Eco Golf Balls nie ma żadnych metali ciężkich ani substancji toksycznych. Piłeczki rozpuszczają się w wodzie i pod wpływem wody (np. deszczu). Rozkład piłeczki następuje w czasie maksymalnie kilkudziesięciu godzin.

To wyjątkowo dobre i bezpieczne rozwiązanie dla właścicieli pól golfowych – piłeczka rozpuszczając się nie emituje żadnych toksyn – środowisko pola golfowego jest więc bezpieczne. Na niektórych ekskluzywnych polach golfowych mamy do czynienia z zarybionymi oczkami wodnymi i stawami – takie piłeczki golfowe nie stanowią zagrożenia również dla zwierząt  żyjących w takich oczkach wodnych – zwierzęta nawet po zjedzeniu piłeczki golfowej będą bezpieczne.

Ciekawy pomysł – oby jak najwięcej pól golfowych spróbowało wdrożyć go u siebie!

Źródło: ecogolfballs.com

4 replies
  1. Kutawka
    Kutawka says:

    ostatnio taką piłeczką grałem, uderzyłem piłeczka poleciała, ale był lekki deszcz, więc zanim wpadła do dołka rozpłynęła się – do dzis nie wiem czy zaliczyłem czwarty dołek…

  2. Marekk
    Marekk says:

    Bardzo pomysłowe i ciekawe rozwiązanie. Dzięki temu nie trzeba będzie spędzać mnóstwa czasu na szukanie piłeczek, gdyż one się po prostu rozłożą.

Komentowanie wyłączone.