Wilson Hostel

Ekologiczny hotel w Polsce

W warszawie z powodzeniem funkcjonuje ekologiczny hostel. Dlaczego ekologiczny i dlaczego akurat tam? Dzielnica Warszawy Żoliborz słynie między innymi z bogatej zieleni – jest to chyba najbardziej zielona część miasta stołecznego.

Hostel jest ekologiczny głównie ze względu na zastosowane w nim ekologiczne rozwiązania. Po pierwsze zastosowano w nim kolektory słoneczne typu Vitosol 200-T które pozwalają mocą promieni słonecznych (przetworzonych na prąd ogrzewać wodę. W łazienkach i toaletach zastosowano przepływomierze czasowe, które ograniczają w pewien sposób pobór wody – dzięki temu nie marnują się duże ilości wody, które byłyby marnowane gdyby goście odkręcali wodę i ta po prostu by sobie leciała.

W budynku wykorzystano również tak zwany odkurzacz centralny, którzy umożliwia banalnie proste usuwanie kurzu z całego budynku.  Innym argumentem przemawiającym za tym, że jest to ekologiczny motel jest segregacja odpadów – hotel segreguje odpady i odzyskuje materiały, produkuje również kompostownik.

Jednym z ekologicznych elementów w motelu jest tak zwana „zielona ściana”, na której rosną zielone rośliny pnące. Zielona ściana poza walorami stricte estetycznymi (dekoracyjnymi), pełni także dwie bardzo ważne funkcje: oczyszcza powietrze i nawilża je.

Nieco ekologiczna jest też forma kapsułowych łóżek, które w Polsce są dość nowym pomysłem i dopiero zaczynają się pojawiać w innych hotelach.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę internetową motelu Wilson Hostel.

17 replies
 1. Eco Tatry Hotel Kościelisko
  Eco Tatry Hotel Kościelisko says:

  Według nas dbanie o środowisko naturalne przestaje być tylko modą i nośnym hasłem reklamowym. Staje się naszym obowiązkiem. Hotele, pensjonaty i inne obiekty noclegowe nie mają wyjścia i muszą działać w sposób, który jak najmniej szkodzi środowisku. W Tatrach wiemy o tym bardzo dobrze, a każda zima pokazuje nam dobitnie ile jest jeszcze do zrobienia. Tylko od nas zależy jakie środowisko przyszłym pokoleniom :)

  Pozdrawiamy z pierwszego !

 2. pistacja
  pistacja says:

  Wszystko to pięknie brzmi, ale jak patrzę na zdjęcie, to mam kaustrofobiczne odruchy. Nie weszłabym do takiego pomieszczenia za nic. Niestety.

 3. Franeksaww
  Franeksaww says:

  Osobiście nie chciałbym w czymś takim przenocować ale idea podoba mi się bardzo ;)

 4. pychoteza
  pychoteza says:

  Pomysł bardzo trafiony. W końcu Polska powoli może dorównywać standardom i postępowi innym krajom :)

 5. Sandra_26702
  Sandra_26702 says:

  Ciekawe, oryginalne miejsce. Osobiście bardzo dbam o ekologie, więc chętnie odwiedzę to miejsce.

 6. Andrzej
  Andrzej says:

  Świetne rozwiązanie, mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane przenocować w takim miejscu, bo może to być ciekawe przeżycie. Oby powstało w Polsce więcej takich miejsc.

 7. Paulina
  Paulina says:

  Bardzo ciekawy pomysł, z chęcią odwiedziłabym to miejsce.
  Cieszy mnie, kiedy ludzie dbają o środowisko.

 8. kaśka
  kaśka says:

  Bardzo mi się podoba ten hostel. Fajnie że w Polsce powstają takie miejsca. Muszę je odwiedzić.

Komentowanie wyłączone.