Ekologiczny rozpuszczalnik

Ekologiczny rozpuszczalnik

Choć wydawać by się mogło, że rozpuszczalnik i ekologia nie powinny stać ze sobą w jednym rzędzie, jest to jednak możliwe. W związku z tym, że powszechnie stosowane rozpuszczalniki są bardzo szkodliwe dla człowieka i środowiska, szerokie grono badaczy podjęło próby stworzenia ekologicznego rozpuszczalnika. Wiele wskazuje na to, że udało się to wrocławskim naukowcom, którzy jako pierwsi opatentowali substancję nazwaną szybko ekologicznym rozpuszczalnikiem.

Mowa o zespole badawczym profesora Piotra Soboty i jego pomocników Rafała Petrusa oraz Dominika Bykowskiego, którzy dzięki alkoholizie poliaktydu do mleczanu etylu o bardzo wysokim poziomie czystości uzyskali znakomitej jakości dobry i ekologiczny rozpuszczalnik.  Rozpuszczalnik jest w 100% ekologiczny – powstaje z naturalnych i bezpiecznych produktów takich jak kwas mlekowy i alkohol.

Taki ekologiczny rozpuszczalnik bardzo dobrze działa jeśli chodzi o zmywanie substancji takich jak lakiery do paznokci, farby, lakiery do drewna itp.  Według autorów znajdzie również zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, spożywczym i rolniczym.

Gratulujemy pomysłu! Oby więcej takich ekologicznych nowinek!

Źródło informacji: http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,16903501,Wroclawscy_naukowcy_wymyslili_ekologiczny_rozpuszczalnik_.html

1 Odpowiedzi
  1. Jan_26524
    Jan_26524 says:

    Super! Jakby jeszcze nie był tak nieprzyjemny dla skóry jak ten obecnie używany rozpuszczalnik to było by ekstra.

Komentowanie wyłączone.