Folia biodegradowalna

Super-folia prosto z Polski!

Naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie uzyskali hydrofilową biodegradowalną folię! Fola może być z powodzeniem wykorzystywana w różnych dziedzinach – jest bezpieczna zarówno w przemyśle opakowaniowym, jak i w rolnictwie, medycynie czy papiernictwie. Folia powstała na bazie naturalnych substancji, polimerów odnawialnych skrobi (karboksymetyloskrobia) i celulozy (karboksymetyloceluloza). Obie te substancje są w 100% biodegradowalne i do tego rozpuszczają się w zimnej wodzie.

Składniki wykorzystane do produkcji super-folii wykorzystywane są z powodzeniem w różnych gałęziach przemysłu – od spożywczego, przez kosmetyczny, farmaceutyczny, tekstylny – są więc bezpieczne i nie trzeba się ich obawiać.

Folia cechuje się znakomitymi właściwościami mechanicznymi, jest biodegradowalna, nietoksyczna i hydrofilowa.

Warto dodać, że składniki folii czyli karboksymetyloskrobia i karboksymetyloceluloza produkowane są na miejscu, w Polsce a w wyniku procesów produkcyjnych nie powstają żadne produkty uboczne. Proces powstawania folii jest więc zupełnie ekologiczny.

Naszym rodzimym naukowcom gratulujemy pomysłu i patentu na taką folię! Cieszymy się, że takie odkrycia pro-ekologiczne dokonują się właśnie u Nas!

3 replies
 1. pistacja
  pistacja says:

  To super, że Polska się tak angażuje w ekologię i że mamy się czym chwalić na światowych rynkach. Bardzo dobra inicjatywa i duże osiągnięcie!

 2. Paweł
  Paweł says:

  Zgodzę się z tym, co napisał Michał21. Dodam też, że cieszy fakt, że wszelkie półprodukty też u nas powstają.

 3. Michał21
  Michał21 says:

  W końcu przełom w opakowaniach, zwłaszcza żywności. Dzięki tej folii zniknie wiele śmieci ze środowiska naturalnego.

Komentowanie wyłączone.