NURN Mortis design

Urna biodegradowalna, czyli pochówek na morzu

Nowoczesność w pochówkach

Świat staje się coraz bardziej nowoczesny praktycznie w każdej dziedzinie. Także branża pogrzebowa się rozwija i wprowadza coraz to nowsze trendy. Jej ostatnim krzykiem mody jest NURN, czyli urna biodegradowalna.

Co to jest NURN?

NURN to urna wykonana z naturalnych materiałów, całkowicie biodegradowalna.  Jej podstawę stanowi bawełniana konstrukcja, celuloza przytwierdzana klejem ryżowym oraz naturalne barwniki. Kształtem przypomina muszlę. Urna nawiązuje do tradycji słowiańskich i jest całkowicie ekologiczna.

Jak wygląda pochówek?

Pochówek w takiej urnie jest całkowicie niestandardowy i polega na jej zatopieniu w morzu. Prochy zmarłego nie będą więc chowane na tradycyjnych cmentarzach. Pochówek w wodach morskich ma nomadyczny charakter, co oznacza że człowiek nie był przywiązany do danego miejsca na ziemi. Taką formę pochówku może wybrać każdy bez względu na swoje wyznanie.

Oświadczenie woli

Ludzkie prochy mogą zgodnie z polskim prawem zostać zatopione 3 mile od brzegu. Urna znika w wodzie po około 15 minutach. Aby skorzystać z możliwości pochówku w NURN warto za życia wypełnić oświadczenie woli oraz poinformować rodzinę o takim zamiarze.

2 replies
  1. pistacja
    pistacja says:

    Świat staje na głowie! Chyba jestem tradycjonalistką, bo nie wyobrażam sobie tego mimo ekologii!

  2. Tatiana
    Tatiana says:

    Hmm, nie wiem,czy chciałbym zostać pochowana w taki sposób. Osobiście dalej preferuje tradycyjne pochówki.

Komentowanie wyłączone.