Cedrowa pasta do zębów

Cedrowa pasta do zębów

Codziennie po kilka razy szczotkujemy swoje zęby. Czy zastanawialiście się nad składem używanych past do zębów? Niektóre pasty mogą zawierać szkodliwe substancje, dlatego warto rozważyć stosowanie pasty do zębów z…cedru.

W składzie pasty nie powinny dominować trzy składniki: fluor, gliceryna i SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Cedrowa pasta do zębów jest pozbawiona tych substancji. W jej skład wchodzą natomiast olej, żywica, mąka, olejek eteryczny, skorupka orzecha. Wszystkie produkty pochodzą z cedru. Olej cedrowy i zawarta w nim witamina E wzmacniają dziąsła i miękkie tkanki jamy ustnej, a żywica i olejki eteryczne działają antybakteryjnie i chronią przed próchnicą.

Pasty cedrowej używa się dokładnie tak samo, jak tradycyjnej pasty. Można jednak wzmocnić jej działanie i po umyciu zębów bardzo delikatnie opłukać zęby, aby na dziąsłach pozostały resztki żywicy i olejków. Dzięki temu korzystne substancje będą działać dłużej.

5 replies
 1. Kamila Bereza
  Kamila Bereza says:

  Wspaniała pasta do zebow z cedru, nie wiedzialam o jej istnieniu musze jej poszukac w aptekach, albo na allegro, moze pomoze mi z moimi szyjkami zebowymi!

 2. Jan_26524
  Jan_26524 says:

  Ja i tak uważam, że najlepszą pastą do zębów jest ta z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego :D

 3. Sandra_26702
  Sandra_26702 says:

  Brzmi bardzo fajnie. Chętnie bym wypróbowała taką pastę. Zdrowie jest najważniejsze :)

 4. Rafał
  Rafał says:

  Ciekawa propozycja, jednak kupując pasty w różnych sklepach, nie zauważyłem żadnej pasty cedrowej.

Komentowanie wyłączone.