Choinka ekologiczna

Ekologiczna choinka

Zbliża się czas świąt. Jedni mają już choinki, a inni pewnie wciąż czekają z zakupem drzewka do ostatniej chwili. Zwolennicy ekologicznego trybu życia z pewnością zadają sobie pytanie: co jest bardziej ekologiczne żywa choinka czy sztuczna? I jedna i druga ma swoje plusy i minusy, jednak po przygotowaniu listy za i przeciw choinka żywa zdecydowanie góruje nad sztuczną.

Przede wszystkim nie bójmy się kupować świeżych choinek. Choinki te są wycinane pod kontrolą, nie są to więc drzewka, których brak mógłby zagrażać ekosystemowi – są po to hodowane by posłużyć ludziom jako drzewka w domach. Oczywiście najlepiej kupić drzewko w donicy, a nie ścięte. Takie drzewko będzie można później posadzić w ogródku lub na działce!  Poza tym taką choinkę, jeśli nie będziecie mogli jej posadzić można ją komuś oddać (do posadzenia) lub spalić w piecu jako opał.

Sztuczna choina, owszem jest wielosezonowa. Ale tak czy owak powstała z plastiku, który jak wiemy ekologiczny nie jest. Poza tym, prędzej czy później znudzi nam się – wyrzucimy ją i zanieczyścimy w ten sposób środowisko. Plastik będzie się więc rozkładał przynajmniej kilkaset lat.

Wybierajmy żywe drzewka! Ozdabiajmy je ręcznie przygotowanymi ekologicznymi ozdobami, owocami, orzechami, ciastkami. Taka choinka jest przyjazna i rodzinie i środowisku.

9 replies
 1. otka3110
  otka3110 says:

  Bardzo bobry pomysł,jak dla Mnie wszystko powinno być ekologiczne,środowisko by było o wiele czystsze.

 2. Zosiunia
  Zosiunia says:

  Popieram oczywiście zakup żywej choinki. Oprócz tego, że takie choinki są ekologiczne to takie żywe drzewko zmienia nastrój świąt, cudowny zapach lasu, który wznosi się w domu daje odczuć atmosferę świąt, nie tak jak plastikowe choinki :-)

 3. Sandra_26702
  Sandra_26702 says:

  Ja co roku kupuję żywą choinkę. Nie dość, że jest to bardziej ekologiczne, to pięknie pachnie i bardziej czuć atmosferę świąt :)

 4. Tatiana
  Tatiana says:

  Również jestem za prawdziwą choinką :) Ja mam drewnianą choinkę, która również jest eko :) Załączyłabym zdjęcie,ale niestety nie ma jak ;) Polecam, również ma swój urok ;)

 5. kaśka
  kaśka says:

  W tym roku postanowiłam właśnie kupić prawdziwą choinkę i wystroić ją własnoręcznie zrobionymi ozdobami, ciekawe co z tego wyjdzie.

Komentowanie wyłączone.