Food is free

Food is free

Popularna inicjatywa

Food is free to popularna w krajach zachodnich inicjatywa polegająca na uprawianiu przydomowych ogródków i dzieleniu się nimi z lokalną społecznością.

Gdzie powstały?

Pierwsze przydomowe ogródki powstawały już w okresie I wojny światowej. Do dziś cieszą się olbrzymią popularnością. Inicjatywa „Food is free” rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku i zatacza coraz szersze kręgi. Także w Polsce

Projekt „Food is free” to pomysł organizacji non-profit, którego założeniem jest uprawianie niewykorzystanych przestrzeni gminnych.

Ekologiczna uprawa

Uprawa przydomowych ogródków jest ekologiczna, zbliża do siebie ludzi i co najważniejsze – nie wymaga wiele pracy. Zaniedbane, opuszczone przestrzenie zostają na nowo zaadaptowane w celu uprawiania warzyw.

Jedzenie jednoczy ludzi

Ludzie biorąc udział w projekcie „Food is free” tworzą swego rodzaju wspólnotę, która wspólnie jada posiłki, uprawia warzywa. Oczywiście każdy pracuje tutaj społecznie. Nie ma mowy o pobieraniu jakichkolwiek opłat.

4 replies
 1. Krzysiek
  Krzysiek says:

  Bardzo spodobał mi się ten pomysł. Chciałbym żeby ludzie się zorganizowali i zrobili coś takiego w mojej okolicy.

 2. kaśka
  kaśka says:

  Mój dziadek w ogródku też ma taki kawałek gdzie posadził dużo warzyw. Lecz tylko połowa z nich wyrosła i jest smaczna do jedzenia.

 3. pistacja
  pistacja says:

  Marzy mi się takie coś w mojej okolicy! Wygląda przecudnie, a poza tym – kocham warzywa :)

 4. Patrycja
  Patrycja says:

  Bardzo fajna inicjatywa. Tyle świetnych pomysłów prezentujecie, ale szkoda, ze tak mało osob z nich korzysta :(

Komentowanie wyłączone.