Kaczuszka

Kaczkomaty dla kaczek

W Złotawie postawiono specjalny automat, który służy do karmienia kaczek. W takim kaczkomacie za niewielką opłatą można kupić karmę dla ptaków.

Zimą kaczkom ciężko zdobyć pokarm, dlatego chętnie pomagamy im i dokarmiamy je w miarę możliwości. Niestety, najczęściej sypie się ptakom okruchy białego chleba, który jest dla nich bardzo szkodliwy. Dokarmianie ptactwa chlebem może mieć bardzo poważne konsekwencje – od chorób układu pokarmowego po śmierć zwierząt.

Aby ustrzec kaczki przed niebezpieczeństwem, a jednocześnie umożliwić ludziom pomaganie im przetrwać zimowy okres, władze Złotowa postawiły kaczkomat. Maszynę ulokowana przy Jeziorze Miejskim na Półwyspie Rybackim. Po wrzuceniu do kaczkomatu symbolicznej złotówki, wyskakuje z niego kulka wypełniona starannie dobranym, zdrowym pokarmem dla ptaków. Teraz można dokarmiać kaczki dowoli.

19 replies
 1. anonimka
  anonimka says:

  extra opcja która pomoże przetrwać zwierzętom , a ludzie będą mieli frajdę z karmienia ptaków .

 2. Iwona
  Iwona says:

  Świetne rozwiązanie :) Mam nadzieję, że w naszym regionie też pojawią się takie automaty :)

 3. Anonimka127
  Anonimka127 says:

  Bardzo dobre rozwiązanie. Ludzie karmią kaczki najczęściej chlebem, ale nie wiedzą że to jest dla nich szkodliwe. A ziarenka to super pomysł.

 4. Tomasz
  Tomasz says:

  Świetny pomysł. Myślę, że to dobry pomysł by w taki sposób dokarmiac kaczki. Oby więcej takich automatów.

 5. zakrecona
  zakrecona says:

  Z jednej strony dobry pomysł, a z drugiej można by przeznaczyć te pieniądze dla biednej rodziny. Ale lepsze to niż gdyby pieniądze nie były wykorzystane.

 6. mazdaa153@gmail.com.pl
  mazdaa153@gmail.com.pl says:

  Bardzo fajny pomysl. Szczeze to sama nie wiedzialam ze nie wolno dokarmiac kaczek bialym chlebem ale dzieki tej stronie juz nie popelnie tego bledu. Szkoda tylko ze nie ma wiecej takich kaczkomatow ale mam nadzieje ze szybko sie to zmieni.

 7. romek
  romek says:

  bardzo dobry pomysl sam taki wprowadze kaczki przyzwyczajone możn na nie codziennie polowac

 8. Damian
  Damian says:

  Bardzo dobry pomysł ! Teraz każdy będzie mógł nakarmić kaczki, oby więcej takich inwestycji.

 9. Waldzia
  Waldzia says:

  Super pomysł! W końcu ludzie przestaną bezsensownie wrzucać chleb i inne, nieodpowiednie dla kaczek produkty, a tym samym zanieczyszczać zbiorniki wodne, szkodząc także innym zwierzętom w stawie. Moim zdaniem, takie kaczkomaty powinny pojawiać się częściej.
  Pozdrawiam :)

 10. pychoteza
  pychoteza says:

  ŚWIETNY POMYSŁ! kaczkomaty powinny zostać postawione również ze względu na to iż nie każdy ma czas na kursowanie do domu po chleb, a tak wracając chociażby po pracy można od razu zakupić porcję jedzenia i nakarmić kaczki :)

 11. Karolina5242
  Karolina5242 says:

  Rewelacyjny pomysł, warto pomagać zwierzętom w czasie zimy. To mały gest, a sprawia im radość. Należy dbać o każde żywe stworzenie, bardzo mało osób wie, że karmienie chlebem zabija te urocze stworzenia.

 12. Karolina_55936
  Karolina_55936 says:

  Bardzo mądre rozwiązanie. Lepiej dla kaczek,a i dzieci ucieszą się z takiej opcji

 13. Zuzia
  Zuzia says:

  Fajny pomysł :) Mam nadzieję, że będzie też wykorzystany w innych rejonach Polski. Kaczki by sie ucieszyły :)

Komentowanie wyłączone.