Podrabiane jajka

Podrabiane jajka

Czego to Chińczycy nie wymyślą…

Powszechnie wiadomo, że kury znoszą jajka. Chińczycy dowiedli jednak, że można mieć jajka bez ich absolutnego udziału. Wyprodukowali w sztucznych warunkach jajka, które nie zawierają jednak żadnych składników naturalnych. Składają się one z sody, żelatyny, wody, kwasu benzoesowego, chlorku wapnia i innych substancji chemicznych.

Po czym poznać sztuczne jajko?

Poznać sztuczne jajko jest bardzo prosto – ma ono charakterystyczny zapach, a żółtko odbija się podobno jak piłeczka. Z zewnątrz jest praktycznie nie do rozpoznania.

Po co hoduje się takie jaja?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – ich produkcja jest znacznie szybsza i tańsza niż uzyskanie jajka od zwykłej kury. Kurę trzeba przecież karmić, trzymać w odpowiednio przystosowanym miejscu no i czasami kupować medykamenty.

Zalety sztucznych jaj

Ich jedyną zaletą jest brak cholesterolu, kalorii oraz brak ryzyka zachorowania na salmonellę, ale biorąc pod uwagę ich skład chemiczny, spożywanie tych jaj raczej nie wyjdzie nam na zdrowie. Absolutnie nie zawierają żadnych wartościowych substancji. Zdecydowanie nie polecamy tego produktu ;-)

7 replies
 1. Annika29
  Annika29 says:

  Bardzo ciekawe, jednak nic nie zastąpi natury. Po co truć się chemią, chyba odrobina cholesterolu nam mniej zaszkodzi.

 2. Gosia
  Gosia says:

  To ciekawe, nie powiem po przeczytaniu zalet brzmi zachęcająco ,ale nie do koca , bo to tylko dosłownie 3 zalety a reszta na nie :) brak cholesterolu , kalorii, oraz nie zachorujemy na salmonellę. Ciekawa jestem kiedy u Nas coś takiego będzie . Chociaz powiem Wam,że w supermarkecie widziałam filet z kurczaka,ale …uwaga kukurydziany , kury papusiaja kukurydzę, jest różnica w kolorze .Zwykłe filety z kurczaka są różowiutkie,a kukurydziane zdrowsze , różną się smakiem, kolorem i …ceną .

 3. Ęlżbieta Żurawska
  Ęlżbieta Żurawska says:

  Po Chińczykach wszystkiego można się spodziewać ale ja bym takiego sztucznego jajka nie zjadła

 4. Gaba Gy
  Gaba Gy says:

  Dobrze że te jajka można łatwo rozpoznać bo to wg mnie jakieś szaleństwo! Jeszcze tego brakuje żeby w jajkach było mnóstwo chemii :)

 5. Piotr Szklany
  Piotr Szklany says:

  Witam, to bardzo ciekawa informacja zważywszy na fakt iż teraz nie będziemy wiedzieli czy nasze jajka są od prawdziwych kur czy sztuczne. Czego to chińczycy nie wymyślą :)

Komentowanie wyłączone.