Poor Little Fish

Umywalka ze złotą rybką

Kontrowersyjny projekt

Co zrobić, by oszczędzić wodę i tym samym wydatki w naszym gospodarstwie domowym? Rozwiązaniem może być ekologiczna umywalka połączona z akwarium „Poor Little Fish”. Pomysłodawcą projektu jest Yan Lu.

Na czym polega koncept?             

Cała idea projektu polega na tym, że im więcej wody zużyjesz, tym mniej zostanie jej w akwarium, a tym samym rybce jej zabraknie. Zaczniesz tym samym oszczędzać wodę, by zapobiec rychłej śmierci złotej rybki. Może obecność żywego stworzenia sprawi, że szybciej zakręcisz wodę w kranie?

W rzeczywistości akwarium nie jest połączone z baterią, a woda nigdy nie spadnie poniżej pewnego określonego poziomu. Złota rybka zawsze więc będzie miała zapewnioną optymalną ilość wody potrzebnej do przeżycia.

Reakcja PETA

Projekt spotkał się z żywą reakcją PETA. Organizacja stanowczo zaprotestowała wykorzystaniu zwierząt w tego typu projektach, chociaż zwraca również uwagę na problem związany z brakiem wody. Ciekawe, czy Polacy zastosowaliby takie rozwiązanie w swoich łazienkach.

Zdjęcia http://www.slashgear.com/poor-little-fishbowl-design-concept-flagged-by-peta-22103870

13 replies
 1. Patrycja
  Patrycja says:

  pomysł całkiem dobry, może własnie psychologiczne podejście zaowocowałoby większą oszczędnością z naszej strony?

 2. Fox
  Fox says:

  Genialna sprawa :) Zawsze chciałem sobie sprawić złotą rybkę, a nóż spełniłaby jakieś życzenie :) A tak na prawdę rybce i tak nic się nie stanie a będzie nam stale przypominała o oszczędnym używaniu wody.

 3. Klikos
  Klikos says:

  Co prawda pomysł lekko mnie przeraził, ale po chwili zastanowienia nie jest zły :) I ten wzrok rybki kiedy będziesz myć ręce hmm… :D może być ciekawie ;)) Bardzo na plus!

Komentowanie wyłączone.