Dywan z mchu

Żywy dywan

Mech w łazience

Jesteś eko? Z pewnością zwrócisz więc uwagę na łazienkowy dywan z mchu. Jest on w pełni ekologiczny i wymaga niewiele troski. Na świecie istnieją już domy pokryte mchem, teraz wkracza on na salony, a konkretniej – do łazienek. Koniec z nadmiarem wody w łazience.

Szwajcarski wynalazek

Nguyen La Chanh jest projektantką tego zielonego dywanu (Moss Carpet). Aż trzy gatunku mchu są rozłożone na specjalnej macie z gąbki technicznej, która nie wchłania wody. Mech całkowicie ją absorbuje, oczyszczając przy tym powietrze dookoła. Taki dywan nie wymaga również prania, a utrzymanie jego czystości. Jest wykonany z naturalnych materiałów i nie zawiera żadnych toksyn.

Miękki mech

Wychodząc spod prysznica czy z kąpieli możesz wymasować swoje stopy na miękkim, puszystym, mszanym dywanie, który wchłonie ściekającą z Ciebie wodę. A jeśli się zużyje, to mamy całkowitą  pewność, że ulegnie biodegradacji.  Kto chciałby mieć w domu taki kawałeczek lasu?

 

Zdjęcia: http://www.coroflot.com/Nection_Design/The-moss-carpet

4 replies
 1. Marlena
  Marlena says:

  witam, uważam że jest to świetny pomysł, masaż stóp od razu po wyjściu z pod pryusznica i ta czieleń w łazience…. Zielem i latem i zimą, super.

 2. ToKoMa
  ToKoMa says:

  Ciekawi mnie tylko, jak mech zareaguje na środki chemiczne. Z pewnością nie jest to pomysł na mieszkanie w bloku z małą łazienką. Aczkolwiek pomysł rzeczywiście fajny, no i nie trzeba prać co jakiś czas :)

 3. kigalla
  kigalla says:

  przyznam że pierwszy raz słysze o czymś takim ale na pierwszy rzut oka bardzo mi sie podoba pomysł zielonego dywanu w domu…musze sie dokładniej przyjrzec temu pomysłowi, dzięki za sugastię :-)

Komentowanie wyłączone.