Frii Bycycle

Frii Bycycle

O tym, że rowery są najzdrowszą (poza pieszą) formą komunikacji nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Coraz częściej przesiadamy się z samochodu na rower nie tylko dlatego, że jest to bardziej ekologiczne, ale również dlatego, że takie po prostu są trendy.

Ekologicznych rowerów przybywa – ostatnio pisaliśmy o rowerze, w którym jednocześnie pedałując robi się pranie. Dziś piszemy o ekologicznym rowerze, który powstał jako połączenie ekologii i funkcjonalności. Rower Frii Bycycle, bo o nim mowa powstał z przetworzonych materiałów plastikowych. To rower w 100% z recyklingu. Choć wygląda nieco kosmicznie, działa jak tradycyjny rower i stanowi doskonałą alternatywę dla transportu miejskiego.

Rower Frii Bycycle jest bardzo lekki, kolorowy – świetnie prezentuje się w przestrzeni miejskiej. Doskonale odnajdą się z nim zarówno osoby młodsze, jak i seniorzy. Najważniejsza jednak jest inicjatywa samego projektanta – izraelskiego designera, Drora Pelag’iego – który postanowił tak zaprojektować rower, by władze lokalne, które chcą poradzić sobie z zalewająca falą wszechobecnego plastiku, mogły takie rowery wykonać samodzielnie.

A jak wam podoba się taki rower?:) Bo nam bardzo!

7 replies
 1. Anna Z
  Anna Z says:

  Mogłabym na takim rowerze jeździć non stop. Super pomysł a na dodatek zachęca mnie jego lekkość, bo nie mogę dźwigać idealnie pasuje do mnie.

 2. Natalia
  Natalia says:

  Rower wygląda rewelacyjnie, jednak zastanawiają mnie małe koła. Ale ogólnie innowacyjny pomysł

 3. ZOSIA2307
  ZOSIA2307 says:

  Bardzo ciekawy sposób wykorzystania wszechobecnego plastiku.W pełni podoba mi się ten rower:-))))

 4. Norina
  Norina says:

  Swietny pomysł na te góry plastikowych smieci, których świat nie umie się pozbyć.Brawo!

Komentowanie wyłączone.