GiraDora

GiraDora – pralkorower

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Wpadli na to Alex Cabunoc i Jin In You, którzy kilka lat temu zaprojektowali pralkę napędzaną pedałowaniem. Wynalazcy w czasie podróży do Peru zaobserwowali, że pranie ręczne zajmuje tamtejszym kobietom bardzo dużo czasu i jest niezwykle wyczerpujące. Niestety wciąż bardziej opłacalne i łatwiej dostępne niż prąd. Wpadli więc na pomysł by stworzyć pralkę, która napędzana będzie…pedałami rowerowymi. Mechanizm samej pralki bardzo bliski jest naszej starej dobrej Frani – nowością natomiast jest to, że ruchy obrotowe bębna wywoływane są siłą pedałowania. Projektanci swoją pralkę nazwali GiraDora.

Pranie z taką pralką po pierwsze daje niesamowitą frajdę, niesie korzyści prozdrowotne, skraca czas prania z kilku godzin go kilkunastu minut, i co najważniejsze pozwala zaoszczędzić 2/3 wody (w porównaniu do prania ręcznego).

Więcej zdjęć na Facebooku GiraDora https://www.facebook.com/GiraDora/

Warto zajrzeć również do serwisu YouTube, w którym obejrzeć można filmik o GiraDorze https://www.youtube.com/watch?time_continue=38&v=UMyhP0aeVLw