Plastikowe bloczki do budowy

Plastikowe cegły – wizja przyszłości według Byfusion

Plastik dosłownie zalewa nas wielkimi falami. Plastiku jest wszędzie pełno – jesteśmy każdego dnia zasypywani kolejnymi porcjami plastiku –a to jednorazówki, woreczki, opakowania po jogurtach, wodzie mineralnej itp. itd. Jeszcze dużo czasu minie zanim w tej kwestii (o ile w ogóle) coś się zmieni. Pewien Nowozelandczyk, Peter Lewis wpadł na genialny pomysł! Postanowił zrobić z plastiku coś, co może nam się rzeczywiście przydać!

Mianowicie, Peter Lewis skonstruował specjalną maszynę, która przerabia surowiec (plastik) w ekobloczki plastikowe, które mogą z powodzeniem zastąpić cegły!!! Aby stworzyć jeden bloczek, maszyna potrzebuje około 10 kilogramów plastiku przeznaczonego do recyklingu. Według prototypowej prędkości, maszyna jest w stanie w ciągu 1 dnia wyprodukować około 250 cegieł. Autor sprzętu uważa, że takie bloczki można wykorzystywać z powodzeniem w budownictwie – zwłaszcza tam, gdzie występują deficyty drewna.

Taki pomysł może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem – po pierwsze dobrze gospodarujemy odpadami, które niepotrzebnie zaśmiecają Nasz świat, a po drugie wykorzystujemy takie ekologiczne bloczki do budowy. Peter Lewis swój autorski projekt nazwał Byfusion.

2 replies
  1. Krystyna
    Krystyna says:

    Ciekawy pomysł wykorzystania zbędnego plasiku, zastosowanie znajdzie w budownictwie zastepując drogocenne drewno, a i sprawa oczyszczenia środowiska. Jest to innowacja w ekologii.

  2. elzbieta
    elzbieta says:

    Takie wykorzystanie wszechobecnego zaśmiecającego plastiku to bardzo dobry pomysł wykorzystanie po raz drugi zmniejszyło by ilość śmieci i przyniosło korzyści bo lasy by nie były w tak zastraszającym tempie wycinane

Komentowanie wyłączone.